Fiat Doblo 2006 2006-03-27
POLECAMY
Fiat Doblo 2006 - ceny samochodów, wyposażenie
Fiat Doblo 2006 - galeria zdjęć


Nowa twarz i serce – oprócz zmiany wyglądu Fiat zafundował Doblo również zmiany w napędzie.

Od 2001 roku Fiat Doblo zdążył już sobie zdobyć uznanie klientów. W chwili debiutu w grupie kombivanów model ten wyróżniał się największym bagażnikiem i wnętrzem. Jednak teraz to już nie wystarcza. Trzeba regularnie dbać o formę i nawet w przypadku tak udanego auta nie można było dłużej zwlekać z faceliftingiem.

Najbardziej rzucającą się w oczy zmianą jest nowy przód Doblo. Przednie reflektory są znacznie większe i mają bardziej obłe kształty. Atrapa chłodnicy ma nieco lżejszy kształt i przybrała bardziej elegancką formę litery V. Do tego zderzaki sprawiają wrażenie bardziej masywnych i mają zintegrowane światła przeciwmgłowe. Kolejne zmiany to większe koła - teraz wszystkie odmiany z wyjątkiem napędzanych gazem ziemnym mają 15-calowe felgi.

Boki zmodernizowanej wersji Doblo zabezpieczono szerokimi listwami ochronnymi. Z tyłu uwagę zwracają jeszcze lampy zespolone z dwukolorowymi kloszami z przezroczystego tworzywa. Do tego dochodzi jeszcze drobiazg w postaci umieszczonego na tylnej klapie miejsca na tablicę rejestracyjną.

Wewnątrz poprawiono często krytykowany „plastikowy” klimat. Zmieniono obicia drzwi, a deska rozdzielcza jest dwukolorowa – od góry ciemnoszara, a z dołu jasnoszara. Również na nowo ukształtowano półkę nad przednią szybą oraz miejsca na głośniki. W nieco mniejszym zakresie zmiany widoczne są w dostawczym Doblo Cargo. Tam chodzi głównie o nowe obicia siedzeń.

Pod względem użytkowym kabina Doblo wcale się nie zmieniła. Pozycja kierowcy jest tak samo pionowa. Dźwignia zmiany biegów umieszczona jest w dolnej części środkowej konsoli. Poza tym nadal jest to auto 5 miejscowe, a za dopłatą można dostawić trzeci rząd siedzeń w bagażniku. Odsuwane drzwi znajdują się po obu bokach nadwozia, a nowością na naszym rynku jest tylna klapa unoszona do góry, która może być alternatywą dla dwuskrzydłowych drzwi. Oprócz tego Fiat oferuje jeszcze wersje z podwyższonym dachem.

Bagażnik wersji 5-osobowej wciąż pozostaje jednym z największych w klasie i do linii okien mieści 750 litrów. Drugi rząd foteli można złożyć lub całkowicie wyjąć, dzięki czemu nawet wersje osobowe zachowują walory furgonetki. Zupełną nowością w ofercie Doblo jest przedłużona o 38 cm odmiana Cargo Maxi, która oprócz większej „paki” ma również ładowność zwiększoną z 610 do 655 kg.

Oprócz zmian stylistycznych uporządkowano nieco wyposażenie osobowych wersji Doblo. Dostępne są teraz trzy warianty – Basis, SX i nowy ELX. Ten ostatni pełni rolę nieco mniej komfortowego minivana, a jego specyfikacja obejmuje m.in. ABS, elektrycznie ustawiane i podgrzewane lusterka, elektrycznie podnoszone szyby, centralny zamek z pilotem, regulowaną kolumnę kierownicy, jak również regulowany na wysokość fotel kierowcy z podłokietnikiem.

Poważne przeszeregowania zaszły wśród silników Doblo. Z oferty wypadły oba benzynowe - 1.2 i 1.6 - a ich miejsce zajął jeden nowy silnik 1.4 o mocy 77 KM. Jednostka ta średnio zużywa 7,4 l benzyny na 100 km i pozwala na rozwinięcie prędkości 148 km/h. Znacznie poszerzono gamę diesli w Doblo. W wersjach osobowych najsłabszym z nich jest teraz 1.3 JTD o mocy 85 KM, a kolejne to odmiany jednostki 1.9 JTD o mocy 105 KM i 1.9 Multijet o mocy 120 KM. Wszystkie silniki wysokoprężne w Doblo mają zainstalowane filtry sadzy i spełniają wymogi normy Euro 4. Nieco inne silniki przewidziano dla Doblo Cargo - tu 1.3 JTD Multijet ma moc 75 KM, a 1.9 JTD Multijet osiąga 100 KM.

Patrząc więc na Doblo nie sposób oprzeć się wrażeniu, że grupa kombivanów jest bardzo odporna na upływający czas. Podobnie jak najwięksi rywale, czyli Renault Kangoo oraz Citroen Belingo i Peugeot Partner, także model Fiata dopiero po 5 latach doczekał się kuracji odmładzającej, ale i tak bardzo powierzchownej. Widać nabywcy takich aut oczekują walorów praktycznych, a nie pogoni za modą.
Żródło: mamad galeria zdjęć

Linki na skróty

tel. 71 377 7444
faks. 71 377 1441
e-mail: kontakt@autoefl.pl
infolinia:
tel. 71 377 7444

Zmiana podmiotowa na umowie
EFL (przejęcie umowy)

tel. 71 354 9592

Aukcje EFL

Finansowanie

Polecamy

Nasze profile społecznościowe