VW Caddy Tramper 2006-07-17
W sam raz na wakacje Volkswagen przygotował auto do turystyki, który w razie potrzeby zastąpi namiot.

Pierwsze Caddy, czyli Golf I ze skrzynią ładunkową zostało pokazane światu jeszcze w 1979 roku. Od tego czasu nawet w stosunku do aut użytkowych wymagania znacznie wzrosły. Rodzina Caddy obejmuje teraz nie tylko proste blaszaki, ale przede wszystkim uniwersalne wersje osobowe. Spora przestrzeń wewnątrz tego modelu pozwoliła nawet na stworzenie niewielkiego auta dla osób lubiących samochodową włóczęgę.

Volkswagen Caddy Tramper bazuje na osobowej wersji Life, ale ma dodatkowy pakiet, który sprawia, że choć nie jest jeszcze w pełni samochodem kempingowym, to jest czymś więcej niż minivanem. Wewnątrz mieści się wygodnie 5 osób, a w tylnej części bagażowej wstawiono materace z ramą, które po odpowiednim ułożeniu i położeniu oparć foteli tworzą wygodne posłanie. Podobne rozwiązanie jest już od dawna znane z analogicznej wersji Transportera o nazwie Multivan, ale Caddy jest wyraźnie tańsze.

W wyposażeniu Caddy Trampera oprócz łóżka są specjalnie zaprojektowane torby i wieszane schowki z suwakami, którymi zasłania się boczne okna z tyłu. Dzięki nim można w razie potrzeby auto traktować jak blaszany domek. Podobnie jak pod namiotem reszta biwakowego ekwipunku – np. kuchenka - używana jest poza nim. W tak małym aucie nie ma też rzecz jasna toalety. Ale przynajmniej lodówkę turystyczną można podłączyć do gniazdka 12V z tyłu.

Aby zapewnić intymność wszystkie okna – w tym również przednią szybę – zasłania się specjalnymi kotarami i roletami. Do pakietu dołączone zostały ponadto dodatkowe lampki umożliwiające np. lekturę książki na leżąco. Gdy komuś zdarzy się przy tym zasnąć, rozładowaniu akumulatora przeciwdziała „strażnik napięcia” odcinający dopływ prądu, gdy poziom naładowania spadnie do niebezpiecznie niskiego poziomu.

Podstawowy pakiet Tramper kosztuje 8 743 złote. Dodatkowo można jeszcze zamówić namiot rozkładany przy otwartej pokrywie bagażnika. Tego typu rozwiązanie pozwala na stworzenie osłoniętej przestrzeni o wymiarach 2,3 m x 2,0 m. Do tego, już za ekstra opłatą, VW proponuje jeszcze stolik kempingowy z dwoma krzesełkami i szklany dach nad drugim rzędem siedzeń.

Caddy Tramper jest więc ofertą dla ludzi, którzy nie boją się bliskiego kontaktu z naturą i doceniają fakt, że samochodem tym można dojechać wszędzie tam, gdzie prowadzą utwardzone drogi. Bo Caddy jeździ i prowadzi się jak normalne auto osobowe. Kokpit utrzymano w szarej tonacji plastików. Wskaźniki są czytelne, fotele wygodne, choć ustawione wyżej niż w normalnych samochodach osobowych. Problem może powstać wtedy, gdy w podróż wybiera się 5 osób. Miejsca do spania wewnątrz wystarczy co najwyżej dla 2 osób, a dla reszty trzeba szukać awaryjnego rozwiązania.

Tramper napędzany jest tymi samymi silnikami, co Caddy Life. Do charakteru podróżnika najlepiej jednak pasują oszczędny diesel 1.9 SDI o mocy 69 KM lub turbodoładowany 1.9 TDI o mocy 104 KM. Ważnym atutem tych jednostek jest niskie zużycia paliwa na poziomie około 5 1itrów na 100 km. W ofercie są również jednostki benzynowe – 1.4 o mocy 75 KM lub 1.6 o mocy 102 KM.

Najnowsza półkempingowa wersja VW Caddy może w naszych warunkach stanowić alternatywę dla małych kamperów. W odróżnieniu jednak od nich Caddy można jeździć na co dzień do biura, a w weekendy podróżować, gdzie tylko oczy poniosą. A jeśli zabraknie wolnego miejsca w środku, zależnie od silnika Caddy może pociągnąć przyczepę kempingową o masie do 1500 kg.

Do seryjnego wyposażenia z zakresu bezpieczeństwa biernego należą 3-punktowe pasy bezpieczeństwa przy wszystkich miejscach oraz czołowe i boczne poduszki powietrzne. Na liście opcji są jeszcze poduszki boczne. W wyposażeniu podstawowym są także ABS z asystentem hamowania i układ zapobiegania poślizgowi kół ASR. Układ ESP jest oferowany za dodatkową opłatą.
Żródło: mamad galeria zdjęć

Linki na skróty

tel. 71 377 7444
faks. 71 377 1441
e-mail: kontakt@autoefl.pl
infolinia:
tel. 71 377 7444

Zmiana podmiotowa na umowie
EFL (przejęcie umowy)

tel. 71 354 9592

Aukcje EFL

Finansowanie

Polecamy

Nasze profile społecznościowe