Nowy Ford S-Max 2010-09-02
Ford S-Max

Auto wiadomości dostarcza Moto24.tv

 

Oto nowe wcielenie Forda S-MAX. Ford z zewnątrz obiecuje wiele. Ale nie spodziewaliśmy się, że aż tak wiele.

Samochód zmienił się na zewnątrz, zgodnie z koncepcją stylistyczną Kinetic Design. Dynamiczną sylwetkę podkreśla nowy, niżej umieszczony przedni zderzak, na którym są umieszczone charakterystyczne diodowe światła do jazdy dziennej.

Jak w limuzynie
Nowa kolorystyka wnętrza oraz dobór tkanin i materiałów wykończeniowych tworzą klimat komfortu. W środku jest wygodnie i niesamowicie przestronnie. Atutem bez wątpienia jest to, że każde siedzisko z tyłu reguluje się osobno, a poza tym możemy także uzyskać dwa dodatkowe siedzenia w przestrzeni bagażowej. Cieszy wielość schowków, czytelność zegarów i ergonomiczność. Dużym udogodnieniem jest panoramiczny dach z elektrycznie sterowanymi roletami przeciwsłonecznymi. Do tego otrzymujemy oświetlenie wnętrza, w którym po raz pierwszy źródłem światła są diody LED.

Serce prawie bez zarzutu
Diesel Duratorq TDCi o pojemności 2,0 litrów spełnia obecnie wymogi normy emisji spalin Euro 5 i po raz pierwszy pozwala na wybór jednej z trzech wersji: o mocy 115, 140 oraz 163 KM. Wszystkie charakteryzują się bardzo dobrymi osiągami, zapewniają niskie zużycie paliwa i niski poziom emisji CO2. Nasza testówka miała moc 140 KM, a podczas testu spaliła średnio 8 litrów. To bardzo dobry wynik.
Właściwości jezdne auta są naprawdę świetne. Ford prowadzi się bardzo pewnie nawet na ostrych zakrętach. Zawieszenie jest optymalnie zestrojone. S-Max nie tylko świetnie przyspiesza, ale też jest bardzo elastyczny. Niestety automatyczna skrzynia biegów wydaje się mieć niewielkie opóźnienia i jest chyba najsłabszym punktem auta.

To na pewno Van?
Ceny S-Maxa zaczynają się od stu tysięcy zł. Za ok. 120 tysięcy złotych dostajemy Vana z cechami limuzyny, takiego jak testowany egzemplarz. Auto świetnie wykonane, przestronne, wygodne i nowoczesne, bardzo dobrze wyposażone. To znakomity wybór nie tylko dla rodzin z dziećmi, ale również prezesów czy menadżerów ceniących sobie wygodę i funkcjonalność. Zdecydowanie samochód warty swojej ceny.

Żródło: moto24.tv

Linki na skróty

tel. 71 377 7444
faks. 71 377 1441
e-mail: kontakt@autoefl.pl
infolinia:
tel. 71 377 7444

Zmiana podmiotowa na umowie
EFL (przejęcie umowy)

tel. 71 354 9592

Aukcje EFL

Finansowanie

Polecamy

Nasze profile społecznościowe