Opel Astra rozdaje karty? 2011-01-20
Opel Astra IV

Auto wiadomości dostarcza Moto24.tv

 

Oto jedno z najbardziej wyczekiwanych i najpopularniejszych kompaktów. Oto auto, które ma zdetronizować Golfa i wskazać nową jakość. Przed Państwem Opel Astra.

Od razu należy zaznaczyć, że nowa Astra w rzeczywistości wygląda dużo lepiej niż na zdjęciach. Widać wpływ Insignii, ale tez ukłon w stronę chyba najładniejszego samochodu w segmencie – Mazdy 3.
Niemal 4,5 metrowa Astra o dobre 20 cm przebija wszystkich rywali z klasy kompakt. Niestety, mimo tego miejsca dla pasażerów nie jest odczuwalnie więcej.
Delikatne smaczki designerskie ukryte we wnętrzu Opla to m.in. starannie zaprojektowane zegary i ładna deska rozdzielcza. Nie jest może tak szlachetnie jak w Insignii, ale lepiej niż w Japończykach z tej samej klasy co Astra.
Tylna kanapa ma lekko pochylone oparcie, dzięki czemu w drugim rzędzie podróżuje się wygodnie, ale tylko dwóm osobom. Bagażnik wyposażony jest w podłogę o regulowanej wysokości i ma bazową pojemność 370 litrów.
Pod maską testowanej Astry pracował benzynowy, wolnossący silnik o pojemności 1,6 l. Jednostkę wyposażono w elektroniczne sterowanie termostatem oraz pompą oleju. Z silnika 1.6 uzyskano 115 KM.

Ponad 11 i pół sekundy do setki raczej nie powala. Jeśli zaś chodzi o zawieszenie, to Astra czwartej generacji z przodu dysponuje przeniesionym z Insignii układem MacPhersona, a za przyczepność tylnej osi odpowiada belka skrętna z układem drążków Watta.
Testowy Opel dodatkowo został wyposażony w zawieszenie o regulowanej twardości. Po wciśnięciu guzika „sport” układ ten wyostrza reakcję na gaz, utwardza pracę amortyzatorów i osłabia elektryczne wspomaganie kierownicy To opcja, która wydaje się mieć sens jedynie w przypadku aut z mocniejszymi silnikami.

Astra 1.6 Enjoy to wydatek minimum 67 tys. zł. Czyli podobnie jak Golf i Focus ze zbliżoną mocą. Wszystko pozostaje kwestią gustu, bo które z tych aut jest najlepsze nie podejmujemy się rozstrzygnąć.

Żródło: moto24.tv

Linki na skróty

tel. 71 377 7444
faks. 71 377 1441
e-mail: kontakt@autoefl.pl
infolinia:
tel. 71 377 7444

Zmiana podmiotowa na umowie
EFL (przejęcie umowy)

tel. 71 354 9592

Aukcje EFL

Finansowanie

Polecamy

Nasze profile społecznościowe