Renault Laguna III - oryginalna i solidna 2011-05-26
Renault Laguna III

Auto wiadomości dostarcza Moto24.tv

 

Renault Laguna trzeciej generacji bardzo różni się od poprzedniczki. Zmienił się wygląd, a poziom wykonania znacznie się poprawił.
 

Laguna ma dość kontrowersyjną stylistykę, która może nie wszystkim się podoba, ale nam – tak. Samochód wygląda dynamicznie. Ma zwartą sylwetkę i wyróżnia się wśród innych aut klasy średniej. Żałujemy tylko, że standardowa wersja nie odziedziczyła pięknego tyłu po wersji coupe.


Największe zmiany w porównaniu do drugiej generacji Laguny znajdziemy we wnętrzu. Materiały są bardzo dobre. Metal jest prawdziwym metalem, a spasowanie elementów - bez zarzutu. Wbrew złej opinii o francuskich autach, nic tu nie skrzypi, nie trzeszczy i nie odpada. Deska rozdzielcza nie jest tak nudna jak w wielu niemieckich samochodach, równocześnie trudno przyczepić się do ergonomii. Przeszkadzały nam jedynie zbyt małe przyciski radia. Miejsca w kabinie jest pod dostatkiem. Laguna ma wygodne fotele, wprost stworzone do długich podróży. Wnętrze jest świetnie wygłuszone. Pasażerowie mogą więc w zupełnej ciszy delektować się jazdą patrząc w niebo przez szklany dach.

Zawieszenie Laguny jest dość komfortowe - dobrze wybiera wszystkie nierówności. Równocześnie Renault nie przechyla się na zakrętach. Laguna daje dużą frajdę z jazdy, co jest zasługą nie tylko bardzo pewnego układu kierowniczego, ale również znakomitego silnika 2.0 dCi. Dieslowski motor o mocy 150 KM pozwala przyspieszyć do setki w 9 sekund, ale ważniejsze jest to, że wysoki moment obrotowy jest dostępny w bardzo szerokim zakresie obrotów. Dzięki temu Laguna jest elastyczna i nie ma zjawiska turbo dziury. Spalanie też nie jest wysokie – w mieście wynosi 8 litrów na sto kilometrów, a w trasie może spaść nawet o dwa litry.

Laguna w bogatej wersji Dynamique kosztuje 101 tys. złotych, ale Renault często organizuje akcje promocyjne, które pozwalają zaoszczędzić nawet 10-15 tys. złotych. To dobra cena za porządnie wyposażone i wykonane auto, które w dodatku wyróżnia się stylistyką. Problemem Laguny jest tylko zła opinia Polaków o francuskich samochodach. Jeśli ktoś nie jest uprzedzony, polecamy mu odwiedzić salon Renault, a nie Forda, Opla czy Volkswagena.

Żródło: moto24.tv galeria zdjęć

Linki na skróty

tel. 71 377 7444
faks. 71 377 1441
e-mail: kontakt@autoefl.pl
infolinia:
tel. 71 377 7444

Zmiana podmiotowa na umowie
EFL (przejęcie umowy)

tel. 71 354 9592

Aukcje EFL

Finansowanie

Polecamy

Nasze profile społecznościowe