Citroen C3 Picasso 1.6 HDi 2011-09-15
Citroen C3 Picasso 1.6 HDi  Auto wiadomości dostarcza Moto24.tv

 

Citroen C3 Picasso należy do najładniejszych aut w swojej klasie. Płynne linie nadają sylwetce lekkości. Jednakże stylistyka nie jest w małym Citroenie jedynie sztuką dla sztuki. Przeszklone przednie słupki – poza tym, że dobrze wyglądają – znacznie poprawiają widoczność.

C3 podróżuje się wygodnie. Kierownicę można regulować w dwóch płaszczyznach, a fotel – na wysokość. 
Deskę rozdzielczą wykonano z miękkiego tworzywa o ciekawej fakturze. Metalowe wstawki to nie plastikowa podróbka, a prawdziwe aluminium. Jednak twardy plastik dominuje na boczkach drzwi.

Centralnie umieszczone wyświetlacze są czytelne. Kierowca może zmniejszyć ilość pokazywanych informacji, jeśli te go rozpraszają. Radiem z odtwarzaczem mp3 można sterować nie odrywając rąk od kierownicy.

Pasażer ma przed sobą klimatyzowany schowek. Żeby nie było zbyt pięknie, znajdujące się nad nim zagłębienie jest płytkie i niepraktyczne – nic się w nim nie przewiezie. Boczne kieszenie są wprawdzie obszerne, ale poza nimi nie ma więcej skrytek. Można je wprawdzie dokupić, ale konkurencja oferuje schowki w serii.

Picasso ma być autem rodzinnym. Z tyłu znajdziemy więc mocowania Isofix na fotelik dziecięcy, który można też umieścić z przodu po wyłączeniu poduszki. Pod sufitem jest też lusterko do podglądania tylnego rzędu.
Bagażnik ma pojemność 385 litrów. Można go powiększyć dzięki asymetrycznie dzielonym oparciom.

Auto ma komfortowe zawieszenie. Silnik 1,6 HDI o mocy 90 koni mechanicznych - zamontowany w testowanym modelu - jest elastyczny i spala przy tym niewiele. W cyklu mieszanym osiągnęliśmy wynik na poziomie 6,5 litra, często stojąc w korkach. C3 Picasso to auto dla tych, którzy cenią sobie oryginalność, ale nie zamierzają rezygnować z praktycznych walorów swojego auta.

Ceny C3 Picasso zaczynają się od 54 tysięcy złotych, a testowany model kosztuje już 72 tysiące.

Żródło: moto24.tv galeria zdjęć

Linki na skróty

tel. 71 377 7444
faks. 71 377 1441
e-mail: kontakt@autoefl.pl
infolinia:
tel. 71 377 7444

Zmiana podmiotowa na umowie
EFL (przejęcie umowy)

tel. 71 354 9592

Aukcje EFL

Finansowanie

Polecamy

Nasze profile społecznościowe