Volkswagen Golf VI GTI 2011-09-29
Volkswagen Golf VI GTI Auto wiadomości dostarcza Moto24.tv

 

Czy zastanawialiście się kiedyś, jak powstają legendy? Jak rodzą się bohaterowie? Najlepszymi wydają się być Ci zwykli, wywodzący się z ludu. Niepozorni, normalni, którzy potrafią w oka mgnieniu zamienić się w superbohatera. Tak jak Golf GTI.


Volkswagenowska, brzydka, przewidywalna. Taka jest szósta generacja tego auta. Z zewnątrz najbardziej wyróżnia się czerwonym obramowaniem grilla, dwiema rurami wydechowymi i pięknymi aluminiowymi felgami. Wnętrze jest do bólu przemyślane. Od razu w oko wpadają fotele kubełkowe, wzorowane na pierwszej generacji tego modelu. Kapitalnie wygląda kraciasta tapicerka, również pochodząca od „Jedynki”.


Pamiętajmy jednak, ze Golf GTI to cały czas Golf, a więc jedno z najpopularniejszych aut na świecie, aut, które maja przewozić rodziny, zawozić nas do pracy i służyć zwyczajnym kierowcom. Samochód, w którym przyspieszenie jest tak samo ważne jak spalanie. Za nasza zachodnią granicą GTI nie budzi absolutnie żadnej sensacji. Ot, kolejny Volkswagen.


No nie do końca kolejny Volkswagen. 210 KM pod maską powoduje uśmiech na twarzy, niecałe 7 sekund do setki jeszcze bardziej go rozszerza.  280 Nm dostępnych jest już przy 1700 obr/min. Rasowy odgłos po kliknięciu łopatki zmiany biegów znajdującej się przy kierownicy, przerwany zostaje głośnym strzałem z układu wydechowego. I ta skrzynia DSG…  GTI przyspiesza bajecznie i jeździ prawie 240 km/h. Stworzony jest dla Niemców. Na co dzień poukładany, od święta szalony – ma przecież do tego szaleństwa autostrady bez limitu prędkości.


Kosztuje od 100 tysięcy złotych. Dużo. Szczególnie za samochód, którym w Polsce nie pojeździmy tak jak w Niemczech. A do jazdy po mieście wystarczy nam 1.4 TSI. Wygląda prawie tak samo. Prawie czyni jednak sporą różnicę.

Żródło: moto24.tv galeria zdjęć

Linki na skróty

tel. 71 377 7444
faks. 71 377 1441
e-mail: kontakt@autoefl.pl
infolinia:
tel. 71 377 7444

Zmiana podmiotowa na umowie
EFL (przejęcie umowy)

tel. 71 354 9592

Aukcje EFL

Finansowanie

Polecamy

Nasze profile społecznościowe