Flagowy Saab 9-5 2011-10-27
Saab 9-5 Auto wiadomości dostarcza Moto24.tv

 

9-5 to flagowy model Saaba, produkowany od 1998 roku. W 2005 roku auto przeszło gruntowną modernizację. Rok 2010 to premiera drugiej generacji tego modelu, już pod szyldem nowego właściciela. Z General Motors pozostała tylko płyta podłogowa, ta sama co w Oplu Insignia.

Testowany przez nas egzemplarz to topowa wersja Aero, z dwulitrowym silnikiem turbo. Lista wyposażenia standardowego przedstawia się imponująco. Znajdziemy w niej m.in. sportowe zawieszenie, skórzaną perforowaną tapicerkę, system ustawień indywidualnych Profiler czy Saab Infotainment, a więc CD z MP3, wyświetlaczem graficznym i dziewięcioma głośnikami.

Saab wygląda niepowtarzalnie, szczególnie jego przednie reflektory wróżą niesamowite przeżycia. Linia nadwozia wyróżnia się in plus w natłoku podobnych samochodów na naszych drogach. Jazda tym samochodem to czysta przyjemność. Head-up display, czyli wyświetlacz inspirowany rozwiązaniami z myśliwców bojowych, pokazuje przed oczami kierowcy prędkość z jaką porusza się pojazd, obroty silnika, jak również elementy trasy. Za pomocą specjalnej kamery rozpoznawane są znaki drogowe, wyświetlane na szybkościomierzu. 9-5 posiada system Drive Sense, który kontroluje sztywność zawieszenia i układ kierowniczy, odpowiednio dopasowując ustawienia do drogi, bo której auto się porusza.

Samochód jest niesamowicie wygodny, a jego bagażnik ma aż 515 l pojemności.
9-5 napędza dwulitrowe turbo o mocy 220 KM. Prędkość maksymalna Saaba to 235 km/h. Podczas testów w warunkach miejskich, samochód spalił średnio 12 l/100 km, ale producent obiecuje, że ta wartość może się obniżyć o połowę w cyklu pozamiejskim. Z motorem współpracuje sześciostopniowy automat.

Wady? Saab mógłby być nieco lepiej wykonany, szczególnie jeśli chodzi o spasowanie elementów. Zwłaszcza, że cena testowanego egzemplarza wynosi aż 220 tys. zł. To sporo jak na markę, która odradza się w bólach. Ale Saabowi warto zaufać.

Żródło: moto24.tv galeria zdjęć

Linki na skróty

tel. 71 377 7444
faks. 71 377 1441
e-mail: kontakt@autoefl.pl
infolinia:
tel. 71 377 7444

Zmiana podmiotowa na umowie
EFL (przejęcie umowy)

tel. 71 354 9592

Aukcje EFL

Finansowanie

Polecamy

Nasze profile społecznościowe