Lexus GS450 h 2011-11-03
Lexus GS450 h Auto wiadomości dostarcza Moto24.tv

 

GS450 h to samochód, który wydaje się wywoływać najmniej emocji ze wszystkich modeli Lexusa. Jak żadne inne auto tej marki, wywodzi się prosto z Toyoty, konkretnie z modelu Aristo.

Zarówno GS jak i Aristo miały być bezpośrednią konkurencją dla Mercedesa Klasy E i BMW Serii 5. O Toyocie nikt już nie pamięta. GS jak na razie walkę z Niemcami przegrywa. Czy słusznie?

Bez wątpienia ten Lexus to auto nietuzinkowe i inne od swoich konkurentów. To jedno z niewielu samochodów w tym segmencie, mający swój niepowtarzalny charakter. Blisko mu w tym względzie do Citroena C6. GS to chyba też najbardziej europejski z Lexusów. Aerodynamiczne kształty i gładkie linie to coś, co wyróżnia tego sedana.

GS jest konserwatywny w środku, a bogactwo jak przystało na Lexusa – wielkie. Troszeczkę lepsze powinny być plastiki przy schowku, a sufit powinien być zrobiony z Alcantary. GS daje do zrozumienia, że najważniejszy jest kierowca i jego dobre samopoczucie, a nie przerost formy nad treścią. O dobry humor zadbają drewniane wykończenia i arcywygodne fotele, pokryte najwyższej jakości skórą, notabene przypominające te z oldschoolowych Mercedesów.

Panel konsoli obsługuje dwustrefową automatyczną klimatyzację, wysokiej jakości system audi Mark Levinson oraz nawigację satelitarną, rozpoznającą polecenia głosowe. Przy cofaniu służy za ekran dla kamery monitorującej tył auta.


Lexusa GS450 h definiują dwa silniki, które go napędzają. Pierwszy to benzynowa jednostka V6 o pojemności 3,5 l i mocy 296 KM. Drugi to elektryczny silnik o mocy aż 200 KM. Sumaryczna moc obu motorów nie jest jednak ich sumą matematyczną i wynosi ok. 340 KM. Sprint do 100 km/h zajmuje temu ciężkiemu autu niewiele ponad 6 sekund, a prędkość maksymalna wynosi 250 km/h. Do tego Lexusem na trasie spalimy mniej niż 10 l/100 km.

W przesyconym niemieckością segmencie, Lexus GS jest ciekawą i godną polecenia alternatywą, kosztującą 300 tys. zł.

Żródło: moto24.tv galeria zdjęć

Linki na skróty

tel. 71 377 7444
faks. 71 377 1441
e-mail: kontakt@autoefl.pl
infolinia:
tel. 71 377 7444

Zmiana podmiotowa na umowie
EFL (przejęcie umowy)

tel. 71 354 9592

Aukcje EFL

Finansowanie

Polecamy

Nasze profile społecznościowe