RCZ - najpiękniejszy z Peugeotów 2011-12-01
Peugeot RCZ  Auto wiadomości dostarcza Moto24.tv

 

Trzy lata temu Peugeot zaprezentował model RC Z Concept. Niewielu wierzyło, że tak szybko światło dzienne ujrzy seryjna wersja tego auta. A fakt, że RCZ jest prawie identyczny z konceptem dziwi jeszcze bardziej.

Co wyróżnia RCZ spośród innych Peugeotów? Wiele. Po pierwsze brak cyfry w nazwie. Jednak przede wszystkim to jedno z najpiękniejszych aut dostępnych w tej chwili na rynku. Żaden inny Peugeot nie ma tak fantastycznej linii nadwozia, tak nietypowego dachu z charakterystycznymi przetłoczeniami przechodzącymi w tylną szybę (tzw. "double bubble"). RCZ wyróżnia się wyrazistym stylem, w którym podwójne przetłoczenie dachu i tylnej szyby oraz dwa aluminiowe pałąki są znakami charakterystycznymi. Samochód zbudowano na płycie 308 i z tego modelu RCZ zaczerpnął rozwiązania we wnętrzu, wykończonym jednak o niebo lepszymi materiałami. Kabina pasażerska z wysokimi, kubełkowymi skórzanymi fotelami, aluminiowymi pedałami i krótką dźwignią zmiany biegów pozwala poczuć prawdziwie sportową atmosferę.

Wartości jezdne RCZ to także pozytyw. Samochód świetnie trzymał się drogi na górzystych trasach, na których testowaliśmy auto, także w zmiennych warunkach atmosferycznych. I choć wydawałoby się, że dostępna gama silnikowa nie jest powalająca, to w istocie nic bardziej mylnego. Peugeot oferuje dwie jednostki – benzynową 1.6 o mocy 156 KM i diesla 2.0 i mocy 163 KM. Oba te silniki radzą sobie naprawdę dobrze. To zapewne zasługa turbosprężarki i sześciostopniowej skrzyni biegów. Prawdziwe emocje czekają jednak bez wątpienia na kierowców, którzy zasiądą w przewidzianej do produkcji na lato wersji benzynowej o mocy 200 KM. To jest idealny motor dla tego samochodu.

Peugeot reklamuje RCZ jako auto typu 2+2, ale raczej należy to zmodyfikować do realnego 2+ walizki. Z tyłu zmieści się tylko dziecko, ale pod warunkiem, że jakimś cudem uda nam sie tam wstawić fotelik. Zaskoczenie to bagażnik - mieści aż 384 litry. Można go jeszcze powiększyć poprzez złożenie oparć tylnych foteli.

RCZ to pierwszy tak drobiazgowo i precyzyjnie dopracowany pojazd w gamie modeli Peugeota. U miłośników nieprzeciętnych aut RCZ wywoła prawdziwy zawrót głowy. Auto już zostało wybrane najpiękniejszym samochodem roku 2009. Nowy Peugeot pojawi się w sprzedaży we wrześniu i wtedy też ostatecznie poznamy jego ceny oraz wersje wyposażenia. Wiadomo jednak, że za podstawową wersję benzynową zapłacimy ok. 98 tysięcy złotych. Audi TT kosztuje ponad 130 000.

Żródło: moto24.tv galeria zdjęć

Linki na skróty

tel. 71 377 7444
faks. 71 377 1441
e-mail: kontakt@autoefl.pl
infolinia:
tel. 71 377 7444

Zmiana podmiotowa na umowie
EFL (przejęcie umowy)

tel. 71 354 9592

Aukcje EFL

Finansowanie

Polecamy

Nasze profile społecznościowe