Lexus LS 600h Superior Automat 2012-01-19
Lexusa LS 600h  Auto wiadomości dostarcza Moto24.tv

 

Flagową limuzynę Lexusa LS 600h, można określić jednym słowem – doskonała.

To auto jest dopracowane w najmniejszym szczególe, z wnętrzem spasowanym do pół milimetra. Ten Lexus nie absorbuje – dominują w nim cisza, spokój i wygoda. Pozwala zapomnieć o wszystkim, co szare. Właściwie nie powinniśmy być kierowcą LS-a, w tym aucie musimy siedzieć z tyłu. W ramach wczasów wypoczynkowych można śmiało polecać tygodniową wycieczkę Lexusem na obszernej kanapie. Możemy tam skorzystać ze świetnego, wysuwanego z sufitu ekranu wideo oraz znakomitego systemu audio, o dźwięku czystym jak łza.

Co jest więc w stanie przyciągnąć nas za kierownicę tego auta? Choćby fakt to jedyna hybrydowa ośmiocylindrówka. Nie ma chyba drugiego samochodu, który przy spalaniu na poziomie silnika V8, zapewniałby osiągi jednostki V12. W każdym bądź razie, LS 600h był na tym polu pierwszy. Pięciolitrowy benzyniak do spółki z motorem elektrycznym generuje 445 KM, zużywając przy tym ok. 12 l/100 km. W stacjach diagnostycznych Lexusa, cichutki silnik V8 jest osłuchiwany stetoskopem. Nie wiemy czym sprawdzają moc, ale pewnie urządzeniami do kontroli rakiet. Auto przyspiesza za szybko i za szybko osiąga prędkość maksymalną, elektronicznie ograniczoną do 250 km/h. Do tego spala zbyt mało, jak na samochód dla bogaczy. LS jest po prostu nieprzyzwoicie idealny.

Limuzyna ma niskowiązkowe reflektory LED, w dodatku skrętne i zmieniające natężenie światła zależnie od prędkości. Nie pozwala zasnąć za kierownicą, bo cały czas monitoruje poziom zmęczenia kierowcy. Chroni również pieszych, dzięki systemowi bezpieczeństwa wykrywającemu obecność człowieka przed maską.

Ma jakąś wadę? Tak, kosztuje prawie 600 tys. zł. I choć to wcale nie więcej, niż ceny tej klasy limuzyn BMW i Mercedesa, to Lexus przegrywa w wyścigu rynkowym. Widocznie LS 600h ma dla klientów jeszcze jedną wadę – brak gwiazdy na masce.

Żródło: moto24.tv

Linki na skróty

tel. 71 377 7444
faks. 71 377 1441
e-mail: kontakt@autoefl.pl
infolinia:
tel. 71 377 7444

Zmiana podmiotowa na umowie
EFL (przejęcie umowy)

tel. 71 354 9592

Aukcje EFL

Finansowanie

Polecamy

Nasze profile społecznościowe