Renault Twingo RS 2012-03-01
Renault Twingo RS  Auto wiadomości dostarcza Moto24.tv

 

Miejskie auto wcale nie musi być nudne i mułowate – z takiego założenia wyszli inżynierowie Renault i stworzyli Twingo RS. Samochód jest wyposażony w silnik o pojemności 1,6 l, który rozwija moc 133 KM.

Twingo RS wyróżnia się zderzakiem z kilkoma wlotami oraz poszerzanymi, jakby "napompowanymi", błotnikami. Siedemnastocalowe felgi z oponami o bardzo niskim profilu dodają autu urody. Z tyłu zwraca uwagę lotka nad tylną szybą i owalna końcówka układu wydechowego. A do tego Twingo jest pomalowane czerwonym lakierem, określanym w katalogu mianem "meksykańskiego".

wewnątrz są dostępne cztery oddzielne siedzenia, które można dowolnie przesuwać. Przednie są lepiej wyprofilowane. Zapewniają bardzo dobre trzymanie boczne i sygnowane są znaczkiem Renault Sport. Tak samo, jak czerwone pasy bezpieczeństwa. Wszystko jest czytelne i bardzo proste w obsłudze. Najbardziej wyróżniającym się elementem deski rozdzielczej jest obrotomierz, który – jak na sportowe auto przystało – został umieszczony tuz przed oczami kierowcy. W zależności od przesunięcia foteli tylnego rzędu, bagażnik ma pojemność od 165 do 285 l. Po złożeniu oparć wielkość ta rośnie do 959 l.

133 KM mocy i 160 Nm przy 4400 obr./min – tyle oferuje jednostka zamontowana w Twingo RS. Takie parametry zapewniają ważącemu tylko 1049 kg Renault sprint do setki w 9 s. Maksymalnie pojedziemy 201 km/h. Zważywszy, że mamy do czynienia z naprawdę małym autem miejskim, wyniki trzeba uznać za bardzo dobre. Pięciobiegowa skrzynia pracuje precyzyjnie i dobrze współgra z silnikiem. Twingo prowadzi się pewnie, ale trzeba pamiętać, że mamy do czynienia z samochodzikiem lekkim i o krótkim rozstawie osi. Średnie spalanie podczas tesu wyniosło 8 l/100 km.

Renault Twingo RS kosztuje 55 tys. W tej cenie samochód nie ma konkurencji. W tym roku ma się pojawić jego następca, bazujący na Twingo II po face-liftingu, dlatego obecny model może jeszcze stanieć.

Żródło: moto24.tv

Linki na skróty

tel. 71 377 7444
faks. 71 377 1441
e-mail: kontakt@autoefl.pl
infolinia:
tel. 71 377 7444

Zmiana podmiotowa na umowie
EFL (przejęcie umowy)

tel. 71 354 9592

Aukcje EFL

Finansowanie

Polecamy

Nasze profile społecznościowe