Subaru Forester 2.0 2012-05-31
Subaru Forester  Auto wiadomości dostarcza Moto24.tv

 

Subaru Forester to idealny samochód do jazdy w trudnych warunkach.

W testowanym przez nas dwulitrowym, benzynowym Foresterze zastosowano rozwiązania znane z innych modeli Subaru. Sercem samochodu jest silnik typu boxer, zamontowano nisko w karoserii, co pozwala a obniżenie środka ciężkości całego pojazdu. Zamontowano tu także stały napęd wszystkich kół Symmetrical-AWD, który przy poślizgu automatycznie kontroluje rozkład momentu obrotowego między osią przednią i tylną. Takie rozwiązanie zapewnia niesamowitą pewność prowadzenia samochodu oraz poczucie, że poradzimy sobie na każdej nawierzchni.

Niestety, jednostka dwulitrowa jest dla Forestera po prostu zbyt słaba. Mimo że osiąga wydawałoby się dość przyzwoitą moc 150 KM. Daje się to we znaki w trakcie jazdy po utwardzonej nawierzchni, szczególnie, gdy chcemy dynamicznie wyprzedzić. Nasz model był wyposażony w dodatkowe przełożenia redukcyjne, znacznie ułatwiające jazdę w terenie. Atutem dwulitrowej jednostki jest całkiem przyzwoite spalanie. apetyt na benzynę zakończył się na 10 litrach na 100 kilometrów.

subaru nie musi wyglądać, musi jeździć – zdaje się, że takie hasło przyświecało projektantom Forestera. W aucie jest schludnie, funkcjonalnie, ale bez fajerwerków. Kabina jest przestronna na tyle, żeby pomieścić pięć dorosłych osób. Wysokość z jakiej spoglądamy na drogę, zapewnia bardzo dobrą widoczność i tym samym bezpieczniejszą jazdę. Bo ten SUV jest autem bezpiecznym. System ABS z czterema czujnikami jest standardem, hamulce wspiera system awaryjnego hamowania. Uruchamia się on automatycznie, gdy zbyt słabo wciśniemy pedał podczas nagłego hamowania.

Podstawowa testowana przez wersja z najsłabszym silnikiem to samochód właściwie tylko z jednym przeznaczeniem – teren. Docenimy jego atuty i ascetyczność, gdy będziemy męczyli go w błocie i piachu. Szkoda tylko, że Forester kosztuje ponad 100 tys. złotych, ale za plejady na przednim grillu płaci się i już.

Żródło: moto24.tv

Linki na skróty

tel. 71 377 7444
faks. 71 377 1441
e-mail: kontakt@autoefl.pl
infolinia:
tel. 71 377 7444

Zmiana podmiotowa na umowie
EFL (przejęcie umowy)

tel. 71 354 9592

Aukcje EFL

Finansowanie

Polecamy

Nasze profile społecznościowe