Mercedes-Benz E350 2012-07-12
Mercedes-Benz E350 Auto wiadomości dostarcza Moto24.tv

 

Mercedes Klasy E z dieslem i automatem to już klasyk segmentu premium.

Najnowsza wersja Mercedesa Klasy E, wprowadzona do sprzedaży w 2009 roku z oznaczeniem W212, znacznie różni się od poprzednika, czyli modelu W211. Limuzyna nie jest już obła, a kanciasta. Elegancka sylwetka sedana sprawia, że auto nieszybko się zestarzeje. Okrągłe, podwójne reflektory zostały zamienione na prostokątne lampy. Z tyłu także kanciaste światła z diodami LED, srebrna listwa i dwie końcówki wydechu.

W środku – piękne, skórzane fotele. Sterowniki do ich regulacji znajdują się na drzwiach. Siedzenia są nie tylko podgrzewane, ale też wentylowane. Ponadto mają funkcję aktywnego trzymania bocznego. Boki fotela są pompowane w zależności od tego, w którą stronę, przy jakiej prędkości i jak ostro skręcamy Mercedesem. Wrażenie robi też skórzana, czteroramienna kierownica z elektrycznie regulowanymi ustawieniami. Niemal wszystkimi funkcjami możemy sterować nie odrywając rąk od kierownicy. W części centralnej znajduje się ekran oraz pokrętło do sterowania wysokiej klasy systemem audi firmy Harman Kardon.

Tuż pod palcami wskazującymi są łopatki do zmiany biegów, tylko po co je zmieniać, jeśli siedmiostopniowy automat zrobi to lepiej od nas? Sześciocylindrowy silnik Diesla o pojemności 3,0 l pracuje bardzo cicho. Przyspiesza też cicho i bardzo szybko. Możemy wybrać czy zawieszenia ma pracować w trybie Comfort czy Sport. Klasa E dosłownie płynie po drodze. Trudno znaleźć w nim jakieś wady. Do tego jednostka o mocy 265 KM spala średnio 7,5 l oleju napędowego na 100 km.

W wyposażeniu mamy m.in. system ostrzegający o autach znajdujących się w martwym polu, asystenta pasa jezdni oraz układ sprawdzający czy kierowca nie jest zbyt zmęczony. Szkoda, że testowany Mercedes E350 kosztował aż 300 000 zł.

Żródło: moto24.tv

Linki na skróty

tel. 71 377 7444
faks. 71 377 1441
e-mail: kontakt@autoefl.pl
infolinia:
tel. 71 377 7444

Zmiana podmiotowa na umowie
EFL (przejęcie umowy)

tel. 71 354 9592

Aukcje EFL

Finansowanie

Polecamy

Nasze profile społecznościowe