Tata Xenon 2012-08-09
Tata Auto wiadomości dostarcza Moto24.tv

 

Hinduski model Tata Xenon ma w założeniu być tańszą alternatywą dla brylujących w segmencie pick-up aut japońskich.

Dużym aututem samochodu jest wygląd. Gdyby nie znaczek na masce i przetłoczenia na tylnej burcie, niewtajemniczeni mogliby Tatę pomylić np. z Mitsubishi. Xenon to typowy wół roboczy. W Polsce pojazd długo był dostępny z pojedynczą i podwójną kabiną. Obecnie w cenniku jest tylko nasza testowa odmiana Double Cab, o ładowności 1000 kg. Skrzynia ładunkowa ma długość 1518 mm.

W środku rzuca się w oczy ogromne koło kierownicy. Deska rozdzielcza jest prosta i staroświecka. Plastiki są tandetne i nie najlepiej spasowane. Dużo ciekawiej jest pod maską Xenona, skąd dochodzi dźwięk 140-konnego diesla o pojemności 2,2 litra. Jednostka rozwija moc 140 KM, a jej maksymalny moment obrotowy wynosi 320 Nm. Motor zapewnia całkiem niezłe przyspieszenie ważącemu 1950 kg pick-upowi. Tata ma umiarkowany apetyt na paliwo. Zadowala się średnio 9-10 litrami oleju napędowego na 100 km.

Nie można mieć większych zastrzeżeń do pięciostopniowej, manualnej skrzyni. Biegi wchodzą precyzyjnie i z umiarkowanym oporem. Za to trudno zaakceptować zbyt mocne wspomaganie kierownicy i nieprecyzyjną pracę całego układu. Przy większych prędkościach trzeba się bardzo skoncentrować podczas pokonywania zakrętów. Miękkie zawieszenie i zastosowanie resorów piórowych sprawia, że obciążony Xenon mocno kołysze się w koleinach, a bez obciążenia podskakuje na większych nierównościach. W trudniejszym terenie dobrze sprawdza się napęd na cztery koła.

Tata Xenon kosztuje w Polsce 70 000 zł. W skład wyposażenia pick-upa wchodzą m.in. dwie poduszki powietrzne, klimatyzacja manualna, alufelgi oraz elektryczne sterowane szyby i lusterka.

Żródło: moto24.tv

Linki na skróty

tel. 71 377 7444
faks. 71 377 1441
e-mail: kontakt@autoefl.pl
infolinia:
tel. 71 377 7444

Zmiana podmiotowa na umowie
EFL (przejęcie umowy)

tel. 71 354 9592

Aukcje EFL

Finansowanie

Polecamy

Nasze profile społecznościowe