Renault Megane Grandtour 2012-10-18
Renault Megane Grandtour  Auto wiadomości dostarcza Moto24.tv

 

Nadwozie Renault Megane III Grandtour jest dynamiczne i wygląda na mniej ugrzecznione niż to w hatchbacku. Dzięki oryginalnemu kształtowi tylnych lamp nie sposób pomylić Grandtoura z żadnym konkurentem.

Francuskie kombi jest o prawie 6 centymetrów dłuższe i ma o 1,5 centymetra większy rozstaw osi od modelu poprzedniej generacji. Jest też od niego niemal o 3 centymetry szersze.

W środku jest więcej miejsca na szerokość, zwłaszcza z przodu. W porównaniu z Megane hatchback, pasażerowie mają znacznie więcej miejsca na nogi z tyłu. W ślad za większymi wymiarami pojazdu nie poszedł wzrost powiększenia przestrzeni bagażowej. W kufrze zmieści się od 496 do 1600 litrów. Gdy złożymy tylne siedzenia oraz oparcie fotela pasażera z przodu, możemy przewozić przedmioty o maksymalnej długości 255 centymetrów.

Pasażerowie mogą też skorzystać m.in. z dużego schowka w desce rozdzielczej oraz ze schowków w podłodze.
Wyglądowi wnętrza i jakości materiałów trudno wiele zarzucić. Pod względem ergonomii razi pulpit do obsługi systemu audio. Przyciski i pokrętła są zdecydowanie zbyt małe. Ciekawie rozwiązano zespół zegarów, z cyfrowym prędkościomierzem i analogowym obrotomierzem. Do samochodu możemy zamówić fabryczny ekran nawigacji satelitarnej.

Zawieszenie jest komfortowe i pracuje bardzo cicho. Zachowanie w zakrętach jest pewna, a precyzja prowadzenia jest jedną z lepszym wśród aut Renault. Dobre wrażenie robi manualna przekładnia. Biegi wchodzą lekko i precyzyjnie. Podstawowym silnikiem Grandtoura jest silnik benzynowy 1,6 l o mocy 100 KM. Nie jest to król dynamiki, ale w teście spalił średnio 6,6 l/100 km.

Ceny Renault Megane Grandtour zaczynają się od 61 550 zł. W promocji auto jest o 8000 zł tańsze.

Żródło: moto24.tv galeria zdjęć

Linki na skróty

tel. 71 377 7444
faks. 71 377 1441
e-mail: kontakt@autoefl.pl
infolinia:
tel. 71 377 7444

Zmiana podmiotowa na umowie
EFL (przejęcie umowy)

tel. 71 354 9592

Aukcje EFL

Finansowanie

Polecamy

Nasze profile społecznościowe