Opel Astra Classic 2012-12-27
Opel Auto wiadomości dostarcza Moto24.tv

 

Opel wciąż sprzedaję Astrę III pod nazwą Classic. Nie jest to już młody samochód, ale z pewnością warty uwagi ze względu na solidne wykonanie i niską cenę.

Sylwetka kompaktowego Opla wciąż wygląda dynamicznie, głównie za sprawą szerokiego, chromowanego grilla, wysoko poprowadzonej krawędzi drzwi z dużymi szybami i mocnych przetłoczeń nadkoli. Sportową stylistykę podkreśla też tył auta, z mocno ściętą klapą, masywnym zderzakiem i dyskretnym spojlerem nad tylną szybą.

Wnętrze jest przestronne, wygodne i dość dobrze wykończone, chociaż po plastikach widać, że Astra Classic to samochód z innej epoki. Otoczone chromowanymi obwódkami zegary na desce rozdzielczej są ładne i czytelne. Miłym dodatkiem w testowanym egzemplarzu była automatyczna klimatyzacja, która dziś jest w zasadzie standardem w kompaktach. Ma ona ten plus, że może ochładzać pasażerów tylnego rzędu, dzięki osobnym nawiewom.

Na kolana nie rzuca wynosząca 380 litrów pojemność bagażnika, jednak z pewnością nie daje też Oplowi powodów do wstydu. Astra ma kilka wad. Trzeba się przyzwyczaić do impulsowych kierunkowskazów. Obsługa klimatyzacji bywa irytująca, nie mówiąc już o podłokietniku kierowcy, który przeszkadza w zmianie biegów.

Pod maską Astry Classic może pracować benzynowy motor 1,6 o mocy 115 KM lub diesel 1,7 CDTI, dostępny w odmianach rozwijających 110 lub 125 KM. My jeździliśmy Oplem z tym ostatnim silnikiem. Generuje on maksymalny moment obrotowy rzędu 280 Nm. Nie jest to demon prędkości, ale z wyprzedzaniem nie ma najmniejszych problemów. Przyspieszenie do setki zajmuje 10 s, a szybkość maksymalna wynosi 195 km/h. Opel Astra Classic pali przy tym mało, niecałe 6 l/100 km. Z silnikiem współpracuje precyzyjna, manualna skrzynia 6-biegowa.

 Opel Astra Classic to samochód, który odstaje od współczesnych modeli np. jakością wykonania i wyposażeniem. Kto jednak nie szuka wodotrysków, a solidnego i sprawdzonego kompaktu nie powinien się zawieść. Astra kusi cenami, które zaczynają się już od 47 950 zł. W obowiązującej promocji za podstawowe auta płaci się o 4000 zł mniej.

Żródło: moto24.tv

Linki na skróty

tel. 71 377 7444
faks. 71 377 1441
e-mail: kontakt@autoefl.pl
infolinia:
tel. 71 377 7444

Zmiana podmiotowa na umowie
EFL (przejęcie umowy)

tel. 71 354 9592

Aukcje EFL

Finansowanie

Polecamy

Nasze profile społecznościowe