Kia Soul 2013-01-10
Kia Soul  Auto wiadomości dostarcza Moto24.tv

 

Kia w 2009 roku wprowadziła do sprzedaży auto, które nie wpisywało się w żaden segment rynku motoryzacyjnego. Soul to ciekawy crossover, łączący w sobie cechy auta kompaktowego, minivana i SUV-a. Konkuruje m.in. ze Skodą Yeti czy Citroenem C3 Picasso.

Samochód jest dostępny z dwoma silnikami, 140-konnym benzyniakiem 1,6 GDI oraz turbo dieslem 1,6 CRDI o mocy 128 KM. Auto ma trzy wersje wyposażenia: M, L i XL. My mieliśmy do dyspozycji najbogatszą odmianę z jednostką benzynową, kosztującą ponad 62 000 zł. Podstawowa Kia Soul została wyceniona na 49 990 zł.

Z przodu pojazd wyróżnia się tzw. tygrysim nosem, czyli atrapą chłodnicy, a także ściętymi od dołu reflektorami, pod którymi umieszczono światła do jazdy dziennej wykonane w technologii LED. Z tyłu mamy pionowe lampy i podnoszoną do góry klapę.

Kia Soul jest kierowana do ludzi młodych duchem. Świadczą o tym m.in. czerwone elementy schowków. Wnętrze jest przestronne i ergonomiczne, chociaż nie tak ekstrawaganckie, jak nadwozie. Najlepsze wrażenie robi panel centralny. Sterowanie klimatyzacją i zestawem audio jest dziecinnie proste. Także wielofunkcyjna kierownica, z charakterystycznym otworem w dolnej części, może się podobać.

Wybierając się Soulem w dalszą trasę warto pomyśleć o bagażniku dachowym, ponieważ pojemność kufra wynosi tylko 222 litry. Dobrze, że tylna kanapa jest składana, ale nie złożymy jej przecież przy czwórce-piątce pasażerów.

Ten miejski crossover jest oferowany tylko z napędem na przednią oś, a mimo to jego prześwit wynosi aż 165 mm. Sprawia to, że Kią możemy jeździć również po gorszych drogach bez ryzyka uszkodzenia miski olejowej. Szkoda, że zawieszenie jest tak twarde. Przeszkadza to w jeździe po nierównościach.

Samochód spalał średnio ponad 8 litrów paliwa na 100 km, czyli o 2 litry więcej, niż deklaruje producent. Jeśli chce się jeździć dynamicznie, silnik trzeba kręcić wysoko. Nie mamy zastrzeżeń do manualnej skrzyni biegów, z sześcioma dość krótkimi przełożeniami.
 


 

Żródło: moto24.tv

Linki na skróty

tel. 71 377 7444
faks. 71 377 1441
e-mail: kontakt@autoefl.pl
infolinia:
tel. 71 377 7444

Zmiana podmiotowa na umowie
EFL (przejęcie umowy)

tel. 71 354 9592

Aukcje EFL

Finansowanie

Polecamy

Nasze profile społecznościowe