Hyundai i10 2013-01-17
Hyundai i10 Auto wiadomości dostarcza Moto24.tv

 

Hyundai i10 to najmniejsze auto w ofercie koreańskiego producenta. Miejski samochód kusi niską ceną zakupu.

Konstruktorzy i10 postawili sobie za cel upakować jak najwięcej funkcjonalności na jak najmniejszej powierzchni. wynikiem tego jest pięcioosobowe, pudełkowate nadwozie zwarte w niespełna 3600 mm długości. Wraz z krótkim przedziałem silnikowym i dużą kabiną pasażerską, hyundai i10 przypomina jeżdżący wózek na zakupy.

W środku siedzi się wysoko, ale wygodnie. W znalezieniu jeszcze lepszej pozycji kierowcy pomaga szeroki zakres regulacji fotela. Z racji wymiarów nie mamy co liczyć na przesadną obszerność kabiny, ale nie mamy też uczucia klaustrofobii. Jak na tę klasę, nie można narzekać na wielkość bagażnika, który ma pojemność 225 litrów. Tylne siedzenie jest dzielone asymetryczne. Nie musimy za to dopłacać. Dobre wrażenie na temat wnętrza psują nieco szorstkie plastiki na desce rozdzielczej, kierownicy i boczkach drzwi, choć do spasowania nie można mieć większych zastrzeżeń.

Żywiołem najmniejszego Hyundaia jest miasto. autko jest nadzwyczaj zwrotne i zapewnia kierowcy świetną widoczność we wszystkich kierunkach. Mimo swej pudełkowatości pewnie pokonuje zakręty, co do niedawna wcale nie było takie oczywiste w segmencie A.

Silnik o pojemności 1,1 litra i mocy 69 KM pozwala samochodowi przyspieszać od 0 do 100 km/h w 15,6 sekundy. Prędkość maksymalna Hyundaia i10 wynosi niewiele ponad 150 km/h.

Jeśli w mieście do dynamiki nie można mieć zastrzeżeń, to w trasie moc jest zdecydowanie za mała żeby zapewnić sprawne wyprzedzanie. Należy też pamiętać o sporej wysokości auta, przez co jest ono podatne na boczne podmuchy wiatru. plusem jest małe spalanie, wynoszącej w trybie mieszanym ok. 5 l/100 km. Filigranowy drążek zmiany biegów działa precyzyjnie.

Wyposażenie podstawowej wersji Base jest ubogie. Obejmuje tylko poduszkę powietrzną kierowcy, oraz układy ABS i ESP. W droższej o 2500 wersji Classic znajdziemy dodatkowo radio CD/MP3. Za najtańszą wersję w obowiązującej promocji trzeba zapłacić tylko 25 190 zł.

Żródło: moto24.tv

Linki na skróty

tel. 71 377 7444
faks. 71 377 1441
e-mail: kontakt@autoefl.pl
infolinia:
tel. 71 377 7444

Zmiana podmiotowa na umowie
EFL (przejęcie umowy)

tel. 71 354 9592

Aukcje EFL

Finansowanie

Polecamy

Nasze profile społecznościowe