Citroen Grand C4 Picasso 2013-01-24
Citroen Grand C4 Picasso Auto wiadomości dostarcza Moto24.tv

 

Po wejściu do Citroena C4 Picasso od razu atakuje nas wszechobecna elektronika. Od liczby przycisków i światełek może zakręcić się w głowie. Pozytywne wrażenie robi za to mnóstwo przeszklonych powierzchni.

Obsługa komputera pokładowego oraz innych urządzeń, jak np. hamulca ręcznego, jest w C4 mało intuicyjna. Przycisków i różnych przełączników jest mnóstwo, a ich używania trzeba się po prostu nauczyć.

Ciekawie prezentuje się kierownica z nieruchomym środkiem i łopatkami do zmiany biegów. W środku jest też sporo schowków, w tym jeden z małą lodówką. Miejsca z przodu jest pod dostatkiem, a fotele są naprawdę wygodne. Dobre wrażenie robią duże, przeszklone powierzchnie. Za to Citroena należy pochwalić.

Testowy Citroen Grand C4 Picasso był zarejestrowany na 7 osób. co prawda każdy z pasażerów tylnego rzędu ma własny fotel, są one jednak wąskie i nie gwarantują wygody podczas podróżowania, a moglibyśmy się tego spodziewać, biorąc pod uwagę gabaryty samochodu. W bagażniku zamontowano dodatkowe siedzenie, jednak są one przeznaczone raczej dla dzieci. Żeby zająć te miejsca trzeba złożyć tylne oparcia foteli w drugim rzędzie.

Picasso był wyposażony w turbo diesla 2,0 o mocy 163 KM i maksymalnym momencie obrotowym 340 Nm. Pomimo sprzężenia motoru z sześciobiegową skrzynią automatyczną, średnie spalanie można utrzymać poniżej poziomu 9 l/100 km. Układ kierowniczy działa precyzyjnie, dzięki czemu auto na drodze jest przewidywalne. Za sprawą dużych szyb i dodatkowego lusterka, widoczność jest bardzo dobra. Podczas parkowania wspomaga nas system podający odległość dzielącą nas od przeszkody.

Grand C4 Picasso rozczarowuje nieco, jeśli chodzi o komfort podróżowania, a chyba o to głównie chodziło jej konstruktorom. Do skomplikowanej elektroniki można się przyzwyczaić. Pojazd też dobrze się prowadzi. Ceny auta startują od 78 400 zł brutto.

Żródło: moto24.tv

Linki na skróty

tel. 71 377 7444
faks. 71 377 1441
e-mail: kontakt@autoefl.pl
infolinia:
tel. 71 377 7444

Zmiana podmiotowa na umowie
EFL (przejęcie umowy)

tel. 71 354 9592

Aukcje EFL

Finansowanie

Polecamy

Nasze profile społecznościowe