Peugeot 307 SW 2003 2003-01-10
POLECAMY
Peugeot 307 - ceny samochodów, wyposażenie
Peugeot 307 - galeria zdjęć


Peugeot 307 SW (Station Wagon) stanowi "awangardowe połączenie vana i kombi". Ale od razu wiadomo, że chodzi tu o strącenie z podium największego rywala, jakim jest Renault Scenic. To, co na pierwszy rzut oka odróżnia 307 SW od uhonorowanego tytułem "Samochodu Roku 2001" hatchbacka, to o 10 cm dłuższy rozstaw osi i o 12 cm zwiększony tylny zwis. W sumie auto ma długość 4,42 m, czyli 22 cm więcej od zwykłej 307.

W pokazywanej na zdjęciach demonstracyjnej wersji w oczy rzuca się także nowy panoramiczny szklany dach, który styka się z przednią szybą. Jego powierzchnia wynosi 1,33 m.kw., a więc we wnętrzu może być bardzo jasno. Tak wyposażone auto musi jednak mieć dość sprawną klimatyzację, bo mimo iż dach wykonano ze szkła odbijającego ciepło, to w słoneczny dzień można na własnej skórze doświadczyć skutków efektu cieplarnianego. Choć auta z takim dachem wyposażono w elektrycznie zasłanianą żaluzję, to ciepło i tak dostaje się do środka.

Do "awangardowych" cech Peugeot zalicza konfigurację foteli w kabinie. Trochę przypomina ona układ znany z Zafiry. 307 SW ma pięć pojedynczych miejsc, a dwa kolejne tworzące trzeci rząd dostępne są jako opcja. Dodatkowe miejsca są jednak dość ciasne i przeznaczone raczej dla dzieci. Nawet Peugeot stwierdza, że 307 SW jest autem mieszczącym 5+2 osoby. Dodatkowo bardzo praktyczna jest możliwość przesuwania foteli i regulacji oparć środkowego rzędu. Wszystkie pięć głównych miejsc ma trzypunktowe pasy bezpieczeństwa, a każdy z foteli można osobno złożyć lub w miarę łatwo wyjąć. Bagażnik standardowo ma objętość 560 litrów, a maksymalna objętość bagażowa wynosi 1539 l. Jednak przy wykorzystaniu wszystkich 7 miejsc przestrzeń ta maleje do 137 litrów.

Peugeot 307 SW jest oferowany tylko z czterema silnikami, znanymi już z wersji 3- i 5-drzwiowych. Są to benzynowe 1.6 o mocy 109 KM i 2-litrowy o mocy 136 KM. Do tego dochodzą dwa diesle 2.0 HDI o mocach 90 lub 107 KM. Mocniejsza odmiana będzie wkrótce wyposażana w nowy filtr cząsteczek stałych FAP - pierwszy naprawdę skuteczny katalizator-dopalacz w silniku wysokoprężnym . Do wyposażenia należą też komplet poduszek powietrznych (wraz z bocznymi i kurtynkami okiennymi), aktywne oparcia foteli Spinal Care System, jak i elektroniczne układy ESP, asystent hamowania, ASR i automatyczne uruchamianie świateł awaryjnych przy gwałtownym hamowaniu.

W wyposażeniu zwiększającym komfort Peugeota 307 SW znajdują się elektrycznie sterowane szyby z przodu, centralny zamek z pilotem, elektrycznie ustawiane lusterka, regulacja kolumny kierownicy, podłokietnik między przednimi fotelami i szufladki pod nimi. W najdroższej odmianie Premium są jeszcze aluminiowe felgi, automatyczna klimatyzacja, system audio z odtwarzaczem CD, skórzana kierownica i komputer pokładowy.

Tak wyposażone i nowocześnie skonstruowane auto ma wszelkie szanse na rynkowy sukces. Tu jednak przeszkodą może być to, co w zamyśle miało decydować o charakterze 307 SW. Jeśli nie miał być on vanem, to dlaczego pod względem ceny konkuruje z dużo większymi Scenikiem i Xsarą Picasso? Być może specjaliści od marketingu Peugeota wierzą, że istnieje grupa ludzi, którzy wolą auta kombi i do nich właśnie adresowane jest to auto.
Żródło: (mamad) galeria zdjęć

Linki na skróty

tel. 71 377 7444
faks. 71 377 1441
e-mail: kontakt@autoefl.pl
infolinia:
tel. 71 377 7444

Zmiana podmiotowa na umowie
EFL (przejęcie umowy)

tel. 71 354 9592

Aukcje EFL

Finansowanie

Polecamy

Nasze profile społecznościowe