Seat Ibiza Sport Coupe 2013-06-06
Seat Ibiza Sport  Auto wiadomości dostarcza Moto24.tv

 

Ibiza w wersji Sport Coupe ma spełnić marzenia młodych kierowców o posiadaniu dynamicznego auta, na dodatek takich, którzy nie posiadają wielkich pieniędzy.

Sport Coupe to trzydrzwiowa odmiana Seata Ibiza. Drapieżny charakter podkreślają przetłoczenia boczne, ostro zarysowane światła, a nawet wystające niczym w Audi TT lusterka boczne. Ibiza jest ponadto całkiem praktyczna. Bagażnik ma pojemność 284 litrów. 

Ibiza Sport Coupe jest dostępna w wersjach z siedmioma silnikami, o mocach od 70 do 150 KM. My mieliśmy okazję przetestować odmianę FR z najmocniejszą jednostką. Benzynowy motor 1,4 TSI rozwija moc 150 KM i współpracuje ze znakomitą, siedmiostopniową przekładnią DSG.

Seat wyposażony w ten silnik przyspiesza od 0 do 100 km/h w 7,6 s i może się rozpędzić do 212 km/h. Pali przy tym stosunkowo niewiele. Samochód zużywa średnio 6,5 l benzyny na 100 km. Ibiza prowadzi się pewnie, a układ kierowniczy jest bezpośredni.

W środku widać, że projektanci tworzyli auto pod kierowcę. Większość przycisków jest skoncentrowana na niewielkiej przestrzeni na konsoli centralnej. Przyciski wydają się małe, ale  mimo wszystko z obsługą nie ma problemów. Deska wygląda atrakcyjnie, chociaż mogłaby być wykonana z miększych tworzyw. Sportowy charakter auta podkreślają wskaźniki prędkości i obrotów umieszczone w tubach.

Pojazd był wyposażony m.in. w klimatyzację, panoramiczny dach, Bluetooth i port USB. Ibiza uzyskała w testach Euro NCAP wynik pięciu gwiazdek. W standardzie są ESP i TCS, a także układ wspomagający hamowanie w sytuacjach awaryjnych i zapobiegający stoczeniu się samochodu podczas postoju na wzniesieniu.

Żródło: moto24.tv

Linki na skróty

tel. 71 377 7444
faks. 71 377 1441
e-mail: kontakt@autoefl.pl
infolinia:
tel. 71 377 7444

Zmiana podmiotowa na umowie
EFL (przejęcie umowy)

tel. 71 354 9592

Aukcje EFL

Finansowanie

Polecamy

Nasze profile społecznościowe