LDV Maxus 2013-07-03
LDV Maxus Auto wiadomości dostarcza Moto24.tv

 

LDV Maxus ma skomplikowaną genealogię. Został skonstruowany na początku wieku przez Daewoo. Miał być produkowany w Lublinie i Birmingham. Niestety, koncern Daewoo zbankrutował, a niemal gotowy projekt trafił do Wielkiej Brytanii.

Produkcja Maxusa rozpoczęła się w 2005 r., ale niedługo potem LDV ogłosiło upadłość. Ostatecznie w 2006 r. zakłady zostały przejęte przez rosyjską firmę GAZ, który zainwestował w produkcję Maxusów.

Ponieważ Maxus rozpoczął rynkowe życie pół dekady później, niż planowano, nie dziwi, ze odstaje od współczesnych konkurentów pod względem ergonomii i wyglądu. W środku przeważają szary i czarny kolor, a dominującym materiałem jest słabej jakości plastik.

Do korzystania ze wskaźników umieszczonych na środku deski rozdzielczej trzeba się przyzwyczaić. Pozostałością brytyjskości dostawczaka jest otwieranie klapy silnika, które umieszczono z prawej strony deski rozdzielczej. Siedzenia są dość wygodne, ale niezbyt dobrze trzymają w zakrętach. Zajęcie odpowiedniej pozycji za kierownicą utrudnia brak jej regulacji.

Załadunek do przedziału towarowego jest bezproblemowy, jednak w aucie nie są instalowane seryjnie żadne osłony chroniące lakier przed uszkodzeniami. Ładowność testowanej wersji furgon jest przyzwoita i wynosi ponad 1000 kg. Przestrzeń ładunkowa ma kubaturę sześciu metrów sześciennych.

LDV prowadzi się pewnie, na co wpływa sztywne zawieszenie. Nawet w testowanej, najsłabszej wersji (turbo diesel 2,5 o mocy 95 KM i momencie 250 Nm) samochód jest naprawdę dynamiczny. Manualna skrzynia biegów działa lekko i precyzyjnie, przydałby się jednak szósty bieg.

Maxus wyróżnia się na tle konkurencji bogatszym wyposażeniem standardowym. Na dzień dobry otrzymujemy elektrycznie regulowane szyby i lusterka, centralny zamek oraz radio z CD. Testowany egzemplarz kosztował 75 000 zł netto, co jest kwotą 5-10 procent niższą od konkurencji.

Żródło: moto24.tv

Linki na skróty

tel. 71 377 7444
faks. 71 377 1441
e-mail: kontakt@autoefl.pl
infolinia:
tel. 71 377 7444

Zmiana podmiotowa na umowie
EFL (przejęcie umowy)

tel. 71 354 9592

Aukcje EFL

Finansowanie

Polecamy

Nasze profile społecznościowe