Taksówka LTI TX4 2013-07-12
LTI TX4 Auto wiadomości dostarcza Moto24.tv

 

Namiastka Londynu na ulicach polskich miast? To możliwe za sprawą firmy LTI, której charakterystyczne taksówki można sprowadzić do Polski.

LTI jest jedynym na świecie producentem, który zajmuje się tylko i wyłącznie produkcją taksówek. Inne firmy wytwarzają taksówki, które są adaptowane ze zwykłych aut.

Co może przyciągnąć klientów poza tradycją? Z pewnością oryginalny wygląd i praktyczne, pięcioosobowe nadwozie.  W odróżnieniu od tradycyjnych taksówek w LTI TX4 pasażerowie nie wkładają swoich walizek do bagażnika, a bezpośrednio do wnętrza pojazdu, a więc sprawnie i szybko. Na bagaże podróżujących jest przeznaczona także przestrzeń obok kierowcy, w miejscu, gdzie w zwykłym samochodzie znajduje się fotel pasażera.

Dzięki wysokiemu na 183 cm nadwoziu we wnętrzu na brak miejsca nie można narzekać. Podróż możemy odbyć również ze zwierzęciem, np. psem. Kierowcę od pasażerów oddziela solidna, plastikowa osłona, która pełni dwojaką funkcję. Po pierwsze zapewnia bezpieczeństwo kierowcy, a po drugie – daje prywatność pasażerom. W razie potrzeby pasażer może komunikować się z taksówkarzem przez interkom. LTI mogą podróżować także osoby niepełnosprawne, dzięki rozkładanej lub wysuwanej rampie.

Do napędu TX4 może służyć silnik benzynowy lub wysokoprężny. Pierwszy z nich to produkowany w Chinach na licencji Mitsubishi motor 2,4  o mocy 150 KM. Może być on przystosowany do zasilania metanem. Testowy egzemplarz miał pod maską 100-konnego diesla 2,5 włoskiej firmy VM. Dzięki wysokiemu momentowi obrotowemu 240 Nm auto żwawo przyspiesza.

Mimo długości 4,6 m LTI okazuje się samochodem bardzo zwrotnym w mieście. Jest również dobrze zabezpieczony przed jazdą po krawężnikach za sprawą wytwarzanych wyłącznie z myślą o taksówkach wzmocnionych opon.
Za LTI TX4 trzeba zapłacić równowartość ok. 100 000 zł w wersji benzynowej.

Żródło: moto24.tv

Linki na skróty

tel. 71 377 7444
faks. 71 377 1441
e-mail: kontakt@autoefl.pl
infolinia:
tel. 71 377 7444

Zmiana podmiotowa na umowie
EFL (przejęcie umowy)

tel. 71 354 9592

Aukcje EFL

Finansowanie

Polecamy

Nasze profile społecznościowe