Nissan Murano 2013-08-08
Nissan Murano Auto wiadomości dostarcza Moto24.tv

 

Nissan Murano to samochód nieco kontrowersyjny pod względem stylistycznym. Ma jednak szereg zalet, które czynią z niego komfortowe auto do dalekich podróży.

Nissan Murano jest wytwarzany od 2002 roku. Druga generacja japońskiego SUV-a weszła na rynek pięć lat temu. Wygląd to rzecz gustu, ale my uważamy, że prezentuje się ładnie. Futurystyczne kształty, olbrzymi przedni grill i lśniące, osiemnastocalowe felgi sprawiają, że pojazd przykuwa wzrok.

Benzynowy silnik V6 o pojemności 3,5 l rozwija moc 256 KM i pozwala na rozpędzenie ważącego niemal 1800 kg samochodu w 8 s. Prędkość maksymalna auta wynosi 210 km/h. Niestety, dynamiczna jazda wiąże się ze zużyciem paliwa sięgającym 20 l/km. To dwukrotnie więcej, niż deklaruje producent.

Rozpędzone Murano sprawia wrażenie, że jest w stanie pokonać każdą przeszkodę i udźwignąć każdy ciężar. no właśnie, sprawia wrażenie. Kiedy udaliśmy się na jazdę testową w teren, Nissan raczej nas zawiódł. SUV stracił przyczepność już na drugim podjeździe w piaszczystym terenie mimo włączonego napędu na cztery koła. Murano poza ubitą drogą zachowuje się jak terenówka, niemiłosiernie podskakuje i uderza podwoziem o podłoże.

Pojazd ten ma pełnić jednak inną rolę, niż np. Nissany Navara i Pathfinder. Jest wozem do jazdy po normalnych drogach. Murano jest komfortowy i wygodny. Fotele są duże i mają elektryczną regulację. Zegary są proste i przejrzyste. Centralne miejsce na desce rozdzielczej zajmuje ekran, służący m.in. do obsługi nawigacji. Podróż umila system audi Bose i panoramiczny dach.

Ceny Nissana Murano startują od 186 900 zł. Za lepiej wyposażone wersje trzeba zapłacić 50 000 zł więcej.

Żródło: moto24.tv galeria zdjęć

Linki na skróty

tel. 71 377 7444
faks. 71 377 1441
e-mail: kontakt@autoefl.pl
infolinia:
tel. 71 377 7444

Zmiana podmiotowa na umowie
EFL (przejęcie umowy)

tel. 71 354 9592

Aukcje EFL

Finansowanie

Polecamy

Nasze profile społecznościowe