Citroen C5 Tourer 2,0 HDi 2013-08-22
Citroen C5 Tourer Auto wiadomości dostarcza Moto24.tv

 

Citroen C5 Tourer to elegancki i komfortowy samochód, który ma kilka problemów związanych z ergonomią.

Linia nadwozia francuskiego kombi jest nowoczesna. Przednie reflektory lusterka boczne osadzone na drzwiach są charakterystyczne powoli odchodzącej generacji Citroenów. Wnętrze C5 prezentuje się bardzo ciekawie. Kokpit i deska rozdzielcza łamią konwencję i zaskakują swoimi rozwiązaniami. Piękny wygląd to jednak nie wszystko.

Kilka rozwiązań szwankuje pod względem funkcjonalności. Komputer pokładowy potrafi się zawiesić, a korzystanie z niego nie należy do łatwych. Trzeba się też przyzwyczaić do kierownicy z nieruchomym środkiem. Deska rozdzielcza jest bardzo duża, co ogranicza widoczność, jeśli ktoś lubi siedzieć nisko.

Citroen C5 Tourer jest komfortowy. Miejsca z przodu i z tyłu jest pod dostatkiem. Fotele są bardzo wygodne. Pasażerowie nie będą się męczyć nawet podczas długich tras. Swoje preferencje ustawień można zapisać w pamięci komputera. Wnętrze kryje wiele skrytek. Pochwały należą się za schowek przed pasażerem z przodu. Zmieści się tam więcej niż tylko książka serwisowa i instrukcja obsługi.

Po naciśnięciu przycisku klapa bagażnika otwiera się automatycznie. Jego pojemność to 533 l. Ciekawym rozwiązaniem jest zamontowanie w kufrze lampki, którą można wyjąć i używać jako latarki.

Citroen C5 z silnikiem 2,0 HDi o mocy 160 KM nie jest może demonem prędkości, ale z wyprzedzaniem nie ma problemów. Auto przyspiesza od 0 do 100 km/h w 10 s i spala średnio ok. 6,8 l/100 km. Automatyczna skrzynia biegów działa płynnie. Charakterystyka zawieszenia kombi jest nastawiona na komfort. Pokonywanie dziur jest praktycznie niewyczuwalne. Cierpi na tym nieco precyzja prowadzenia, ale pracę podwozia docenimy na długich dystansach.

Ceny Citroen C5 Tourer 2,0 HDi w wersji Exclusive ruszają od 128 500 zł.

Żródło: moto24.tv galeria zdjęć

Linki na skróty

tel. 71 377 7444
faks. 71 377 1441
e-mail: kontakt@autoefl.pl
infolinia:
tel. 71 377 7444

Zmiana podmiotowa na umowie
EFL (przejęcie umowy)

tel. 71 354 9592

Aukcje EFL

Finansowanie

Polecamy

Nasze profile społecznościowe