Suzuki Jimny 2013-09-19
Suzuki Jimny Auto wiadomości dostarcza Moto24.tv

 

Suzuki Jimny to bardzo mały wóz przeznaczony dla miłośników jazdy terenowej.

Na pierwszy rzut oka samochód wygląda średnio. Uroda nie jest jego atutem, ale jak przypomnimy sobie jego poprzednika, czyli Suzuki Samurai, to młodszy brat i tak wygląda rewelacyjnie. Linia nadwozia wygląda, jak zaprojektowana przez barbarzyńcę z siekierą w ręku – jest kanciasta i prosta.

Testowy Jimny miał pod maską silnik 1,3 o mocy 85 KM. Jeśli współpracowałby ze skrzynią manualną, to nie byłoby źle. Sęk w tym, że nasz egzemplarz miał czterostopniowy automat, co nie czyniło z niego mistrza przyspieszenia. Ponad 17 s do setki mówi samo za siebie. Do tego Suzuki jest bardzo głośne. Silnik ma duży apetyt na paliwo. W mieście potrafi spalić 10 l/100 km.

To auto nigdy nie spodoba się miłośnikom miejskiej jazdy i szybkiego ruszania spod świateł. Na dodatek, Jimny jest w środku jeszcze mniejszy, niż się wydaje z zewnątrz (jego długość to 3695 mm). Tylna kanapa jest, bo jest. Bagażnik o pojemności 113 litrów przewiezie najwyżej kiełbasę na ognisko.

Wygląda na to, ze Jimny ma same wady, ale tutaj pojawia się klucz do interpretacji tego auta, wspomniane ognisko, a także lasy i jeziora. Krótkie zwisy, masywne koła, spory prześwit, duże powierzchnie szyb, relingi dachowe czy zapasowe koło na drzwiach bagażnika – to podstawowe cechy świadczące o tym, że Suzuki to terenówka pełną gębą.

Jimny jeździe się świetnie, ale tylko poza utwardzonymi drogami. Samonośna rama, zależne zawieszenie i sztywne mosty pomagają w pokonywaniu terenu. Auto ma stały napęd na oś tylną z możliwością dołączenia napędu przedniego. Niewielkie rozmiary sprawiają, że pojazdem da się wjechać niemal wszędzie.

Atutem samochodu jest też cena. Najdroższa wersja Elegance kosztuje 68 900 zł. Warto mieć Jimny pod domem, ale tylko jako drugie lub trzecie auto w rodzinie.

Żródło: moto24.tv galeria zdjęć

Linki na skróty

tel. 71 377 7444
faks. 71 377 1441
e-mail: kontakt@autoefl.pl
infolinia:
tel. 71 377 7444

Zmiana podmiotowa na umowie
EFL (przejęcie umowy)

tel. 71 354 9592

Aukcje EFL

Finansowanie

Polecamy

Nasze profile społecznościowe