Renault Fluence 1,6 2014-01-09

Renault Fluence

Auto wiadomości dostarcza Moto24.tv

 

Renault Fluence pokazuje, jak bardzo w ostatnich latach urosły auta kompaktowe. Fluence to tak naprawdę Megane sedan, ale jest zaledwie o 8 cm krótszy od Laguny.

Renault zadbało, żeby auto odróżniało się od modelu Megane. Fluence jest zgrabny. Bagażnik jest naprawdę ogromny i nie psuje linii: 540 litrów to rekordowy wynik w klasie kompakt. Niestety, przestrzeń ograniczają zawiasy, a w klapie brakuje uchwytu do zamykania.

Również wnętrze jest bardzo przestronne. Pasażerowie jeżdżą naprawdę komfortowo, a ci na tylnej kanapie mogą schować się przed słońcem za roletami. Fotel kierowcy jest ustawiany na wysokość i ma wygodne oparcie. Siedzisko jednak zaprojektował chyba ktoś, kto spał na lekcji ludzkiej anatomii: jest o wiele za krótkie i po dłuższej trasie kierowcę naprawdę bolą nogi.

Deska rozdzielcza wygląda interesująco i jest wykonana z dobrych materiałów. Szkoda tylko, że jest tak ciemna. Zegary umieszczone w chromowanych obwódkach są czytelne. Wyprofilowana kierownica trochę uwiera w palce. Przyciski na konsoli środkowej mogłyby być większe, bo trudno się je obsługuje podczas jazdy. Automatyczna klimatyzacja i radio odtwarzające MP3 to już praktycznie standard w klasie.

Zawieszenie Renault Fluence jest komfortowe. Dobrze wybiera wszelkie nierówności. Jednak coś za coś: miękki samochód dość mocno przechyla się na zakrętach.

Benzynowy silnik 1.6 o mocy 110 koni mechanicznych bez problemu radzi sobie z napędzaniem Renault. Przyspieszenie do setki zajmuje 12 sekund, a prędkość maksymalna wynosi 185 km/h. Motor jest też oszczędny. Średnio spalił 6,9 litra benzyny na 100 km. Skrzynia jest mało precyzyjna i brakuje szóstego biegu - przydałby się przy większych prędkościach, kiedy dźwięk silnika pracującego na wysokich obrotach robi się natarczywy.

Jeśli ktoś szuka przestronnego i komfortowego auto rodzinnego, to z czystym sumieniem możemy mu polecić Renault Fluence. 55 tysięcy za dobrze wyposażony kompaktowy samochód, dorównujący pod wieloma względami klasie średniej, to naprawdę niewiele.

Żródło: moto24.tv galeria zdjęć

Linki na skróty

tel. 71 377 7444
faks. 71 377 1441
e-mail: kontakt@autoefl.pl
infolinia:
tel. 71 377 7444

Zmiana podmiotowa na umowie
EFL (przejęcie umowy)

tel. 71 354 9592

Aukcje EFL

Finansowanie

Polecamy

Nasze profile społecznościowe