Volvo V60 2014-04-03

Volvo V60

Auto wiadomości dostarcza Moto24.tv

 

Atrakcyjne nadwozie, świetny napęd oraz duża liczba ciekawych systemów i gadżetów – to auty Volvo V60 D5 AWD.

Volvo rok temu przeprowadziło lifting większości modeli. Objął on także V60, czyli kombi średniego segmentu premium.

Samochód prezentuje się atrakcyjnie. Dobrze prezentują się szare listwy w zderzaku i na progach. W dolnej części zderzaka zamontowany został element imitujący dyfuzor, w który zostały wkomponowane dwie końcówki wydechu. Dopełnieniem całości są 18-calowe felgi.

Ciemne wnętrze rozświetlają metalowe elementy. Na charakterystycznym dla Volvo "wiszącym" panelu centralnym zgromadzono dużą liczbę przycisków i cztery pokrętła. O dziwo do obsługi można się szybko przyzwyczaić, chociaż guziki mogłyby być nieco większe.

Na szczycie deski mamy kolorowy, dotykowy wyświetlacz. System multimedialny to duży atut V60. Działa podobnie jak tablet. Mamy możliwość korzystania z wielu aplikacji i dokupywania nowych. Volvo może łączyć się z internetem, co daje możliwość ściągania oprogramowania, przeglądania stron www czy słuchania internetowego radia. System mógłby działać intuicyjnej. Początkowo trudno było nam przerzucić się z aplikacji na widok mapy nawigacji satelitarnej.

Fotele przednie są obszerne i wygodne, a kierowcy i pasażerowi nie brakuje miejsca. Nieco gorzej jest z tyłu, gdzie przydałoby się więcej przestrzeni na nogi. Siedzisko tylnej kanapy można podnieść, co pozwala przewozić nieco starsze dzieci bez konieczności montażu dla nich specjalnego podwyższenia.

Bagażnik, jak na tę klasę, jest mały. Jego pojemność to 430 l. Dziś dużo większe kufry mają kompaktowe kombi. Bagażnik Volvo V60 jest jednak funkcjonalny. Oparcie tylnej kanapy składa się w proporcjach 40:20:40. Możemy otrzymać płaską powierzchnię o regularnych kształtach.

Testowany egzemplarzy był wyposażony w wysokoprężny silnik o pojemności 2,4 l. Auto było wyposażone w pakiet Polestar, dzięki czemu moc jednostki była większa o 15 KM niż w standardzie – 230 KM. Podniesiony został także moment obrotowy – z 440 do 470 Nm.
Szwedzki kombi przyspiesza od 0 do 100 km/h w 7,7 s, a jego prędkość maksymalna to 225 km/h. Pojazdem można podróżować dynamicznie. Nie ma najmniejszego problemu z szybkim wyprzedzaniem. Średnie spalanie wyniosło 8 l/100 km, co jest wynikiem przyzwoitym.

Kierowca ma do dyspozycji kilka przydatnych systemów. Pierwszy z nich to BLIS, który ostrzega przed pojazdami znajdującymi się w martwym polu. Kolejny, czyli City Safety, ma zapobiegać kolizjom przy prędkościach do 50 km/h. Na wyposażeniu jest też aktywny tempomat. Volvo ponadto wykrywa znaki drogowe i wyświetla je na tablicy zegarów. V60 posiada także reflektory, które same zmienią światła długie na mijania, gdy wykryją, że przed nami jedzie inny pojazd.

Volvo V60 D5 AWD w testowanej wersji zostało wycenione na ponad 260 000 zł.

Żródło: moto24.tv galeria zdjęć

Linki na skróty

tel. 71 377 7444
faks. 71 377 1441
e-mail: kontakt@autoefl.pl
infolinia:
tel. 71 377 7444

Zmiana podmiotowa na umowie
EFL (przejęcie umowy)

tel. 71 354 9592

Aukcje EFL

Finansowanie

Polecamy

Nasze profile społecznościowe