Renault Laguna II - rocznik 2003 2003-02-19
POLECAMY
Renault Laguna - ceny samochodów, wyposażenie
Renault Laguna - galeria zdjęć


Dwa lata po wprowadzeniu do sprzedaży Laguna II doczekała się faceliftingu. Renault proponuje nowe silniki, nowe elementy wyposażenia oraz nowe tapicerki i kolory lakieru. Zupełnie nowa w ofercie jest wersja napędzana silnikiem 2.0 16V turbo, która nadaje tej limuzynie bardziej dynamicznego charakteru. Oprócz tego za nowość należy uznać fakt, że Laguna II 2.2 dCi będzie wkrótce dostępna z 5-przełożeniową automatyczną skrzynią biegów Proactive.

Mocna pozycja Laguny II także na polskim rynku nie skłoniła Renault do spoczęcia na laurach i francuska firma dodała jeszcze kilka elementów do wyposażenia. Laguna II może być teraz wyposażona w system ESP z funkcją kontroli podsterowności, a także nowy dedykowany radioodtwarzacz 4x40 W Cabasse ze zmieniarką na 6 płyt CD umieszczoną w desce rozdzielczej.

Zaawansowane technologie zapewniające pozytywne wrażenia z jazdy i najwyższy poziom bezpieczeństwa to główne atuty Laguny II. Nowy silnik 2.0 16V turbo z 6-biegową skrzynią mechaniczną, który wprowadzono właśnie do oferty został opracowany na bazie silnika z Vel Satisa i Avantime'a. Rozwija taką samą moc 165 KM przy 5000 obr/min, ale wprowadzone modyfikacje pozwoliły na zwiększenie maksymalnego momentu obrotowego do 270 Nm przy 3250 obr/min (+ 8 proc.).

Dzięki optymalnemu spłaszczonemu wykresowi mocy i momentu obrotowego Laguna II 2.0 T zapewnia dużą elastyczność już od niskich obrotów. Turbosprężarka z podwójnym wlotem Twin Scroll pozwoliła na poprawę sprawności silnika dzięki ograniczeniu zjawiska wtórnego zasysania spalin. Podwójne, amortyzowane koło zamachowe zmniejsza hałas zespołu napędowego. Przyczyniają się do tego też odpowiednio dostosowane parametry pracy krzywek wałka rozrządu oraz specjalny napinacz paska.

Dzięki nowej jednostce turbo Laguna II może poszczycić się osiągami silnika wolnossącego o pojemności 2,5 l przy mniejszym średnio o 15-20 proc. spalaniu. Średnie spalanie tej wersji wynosi 8,2 l/100 km. Laguna II osiąga przy tym prędkość maksymalną 218 km/h i pokonuje pierwszy kilometr ze startu zatrzymanego w zaledwie 29,4 s. Jeszcze w tym roku nowy doładowany silnik będzie oferowany z 5-stopniową skrzynią automatyczną Proactive ze sterowaniem impulsowym.

Nowa wersja silnikowa Laguny II będzie wyposażona w układ jezdny wersji 3.0 V6 i 2.2 dCi. Jeśli chodzi o wyposażenia, to Laguna II turbo dostępna jest w wersji "Dynamique", która obejmuje m.in. nową tapicerkę stanowiącą połączenie skóry i alcantary, nowe 17-calowe obręcze kół "Louxor". Wyposażenie tej wersji dopełniają tylny spojler i ksenonowe reflektory.

Od początku 2003 roku Laguna II 2.2 dCi jest również dostępna z 5-przełożeniową automatyczną skrzynią biegów Proactive ze sterowaniem impulsowym. Ten wysokoprężny silnik common rail najnowszej generacji jest wyposażony w pompę wtrysku o zmiennej pracy, 16-zaworową aluminiową głowicę i turbosprężarkę o zmiennej geometrii. Posiada również wałki wyważające i podwójne amortyzowane koło zamachowe, co zapewnia równą i cichą pracę jednostki. W połączeniu z nowym automatem Proactive silnik ten pozwala na całkiem niezłe osiągi. Prędkość maksymalna wynosi 208 km/h, a średnie zużycie paliwa 7,6 l/100 km.

W dziedzinie bezpieczeństwa biernego, Laguna II proponuje nowy system regulacji zagłówków przednich, który jest nieco łatwiejszy w obsłudze. W tym roku pojawił się również nowy system nawigacji Carminat Guidage z wbudowanym radioodtwarzaczem. W naszych warunkach urządzenie to nie jest niestety przydatne. Uzupełnieniem oferty wyposażenia multimedialnego jest pakiet video obejmujący odtwarzacz DVD i ekrany TFT umieszczone z tyłu przednich zagłówków.

W bagażniku odmiany kombi Grand Tour zmieniono osłonę na wykonaną z tkaniny, zamiast uprzednio stosowanego tworzywa sztucznego. Podobnie jak w Espace IV tkanina zmniejsza hałas, a matowy wygląd materiału jest bardziej elegancki. We wszystkich poziomach wyposażenia wprowadzono nowe wzory tapicerki. Opracowana specjalnie dla wersji 2.0T tapicerka ze skóry łączonej z alcantarą jest również proponowana w opcji w modelach "Dynamique" i "Privilege".

Przy tych wszystkich zmianach najbardziej jednak cieszy fakt, że ceny nowej Laguny II pozostały na dotychczasowym poziomie. Tylko że już obowiązują nieco mniej atrakcyjne promocje.
Żródło: mamad galeria zdjęć

Linki na skróty

tel. 71 377 7444
faks. 71 377 1441
e-mail: kontakt@autoefl.pl
infolinia:
tel. 71 377 7444

Zmiana podmiotowa na umowie
EFL (przejęcie umowy)

tel. 71 354 9592

Aukcje EFL

Finansowanie

Polecamy

Nasze profile społecznościowe