Volkswagen cross up! 2014-09-25

Volkswagen cross up!

Auto wiadomości dostarcza Moto24.tv

 

Moda na crossovery nie przemija. W związku z tym producenci starają się zapełnić każdą niszę samochodami, które choć z wyglądu nawiązują do terenówek.

Dla Volkswagena tworzenie nowych wersji znanych aut o zacięciu terenowym to nie pierwszyzna. Marka ma na swoim koncie całą serię pojazdów z serii Cross, w tym Polo i Tourana.

Do tej samej grupy zalicza się Volkswagen cross up!. Jest to auto dla osób, które de facto nigdy (lub bardzo rzadko) nie zjeżdżają za asfaltu. Chcą mieć jednak pojazd, który zapewnia lepszą widoczność, łatwiej pokonuje dziury i krawężniki oraz wyróżnia się pod względem designu.

Wstawka w przednim zderzaku cross upa! ma wcięcie u dołu, dzięki czemu wlot powietrza stał się większy. Błotniki i progi są obudowane czarnym tworzywem, zaś zderzaki dostały osłony w srebrnym kolorze. Nie jest to najszczęśliwsza barwa, bo w razie zarysowań ślady będą łatwo widoczne. Z drugiej strony, zapewne mało kto będzie się wypuszczał małym Volkswagenem poza ubite drogi.

Auto ma podwyższone zawieszenie o 150 mm. Zostało wyposażone w 16-calowe felgi o unikalnym dla odmiany wzorze.

Wnętrze nawiązuje kolorystycznie do nadwozia. W przypadku testowego samochodu duża część deski rozdzielczej została wykończona na czerwono. Ciekawym dodatkiem, dostępnym za dopłatą niemal 1400 zł,  jest system Maps&More. Urządzenie z ekranem o przekątnej 5. cali można odpiąć z deski rozdzielczej. Można na nim wyświetlać wskazania mapy, komputera pokładowego, układu audio itd.

Fotele są twarde, co negatywnie wpływa na komfort podróżowania na dłuższych dystansach. W związku z tym, że zawieszenie jest podniesione, kierowca ma lepszą widoczność. Przy wyższych prędkościach zaczyna dokuczać hałas. Bagażnik jest spory jak na segment A. Jego pojemność to 251 l. Możną ją powiększyć do 959 l.

Volkswagen cross up! ma napęd na przód. Pod jego maską pracuje 3-cylindrowy silnik o pojemności 1,0 l rozwijający 75 KM. Rozpędzenie auta do 100 km/h trwa ponad 14 s, elastyczność też nie jest zachwycająca. Niemniej jednak w mieście osiągi są wystarczające. Ponadto spalanie jest rozsądne – średnio 5,5 l/100 km.

Volkswagen cross up!  kosztuje ponad 50 000 zł. Ceny standardowego modelu ruszają od 32 590 zł.

Żródło: moto24.tv galeria zdjęć

Linki na skróty

tel. 71 377 7444
faks. 71 377 1441
e-mail: kontakt@autoefl.pl
infolinia:
tel. 71 377 7444

Zmiana podmiotowa na umowie
EFL (przejęcie umowy)

tel. 71 354 9592

Aukcje EFL

Finansowanie

Polecamy

Nasze profile społecznościowe