Renault Laguna Coupe 2014-10-09

Renault Laguna

Auto wiadomości dostarcza Moto24.tv

 

Chociaż trzecia generacja Renault Laguny w nadwoziu coupe zadebiutowała już 6 lat temu, to wciąż samochód atrakcyjny pod względem stylistycznym.

Renault Laguna Coupe to eleganckie gran turismo. Dobrze znosi próbę czasu, podobnie, jak inny francuski model, czyli zaprojektowany przez Pininfarinę Peugeot 406 Coupe.

Niektórzy nazywają Lagunę "Astonem Martinem dla ubogich" przez wzgląd na charakterystyczny wygląd tylnej części nadwozia. Trudno to uznać jednak za obelgę.

Auto jakiś czas temu przeszło lifting. Zmieniło się niewiele. Przestylizowany został przód. Dodane zostały reflektory Bi-ksenonowe ze światłami do jazdy dziennej LED.

Deska rozdzielcza jest w zasadzie taka sama, jak w Lagunach lift back i kombi. Trochę szkoda, że nie ma więcej sportowych akcentów. Za takie można uznać metalizowane wstawki. Deska rozdzielcza ma białe przeszycia. Jednak nie jest ona pokryta skórą, a tworzywem.

Materiały wykończeniowe to jedna z wad Laguny Coupe. Wprawdzie wszystko jest dobrze spasowane, ale brakuje poczucia, że siedzi się w samochodzie aspirującym do segmentu premium.

Fotele są za to znakomite. Obszerne, pokryte skórą i o szerokim spektrum regulacji. Siedząc na nich nie odczuwa się bólu pleców nawet w kilkusetkilometrowych trasach. Z wprawdzie zmieszczą się dwie dorosłe osoby, ale raczej awaryjnie. Brakuje zwłaszcza miejsca nad głowami. Bagażnik jest za to Duzy, jak na coupe. Jego pojemność to 423 l.

Pod maską testowego auta pracował turbo diesel o pojemności 2,0 l rozwijający 173 KM i 360 Nm. Takie parametry nie czynią z Renault demona prędkości. Przyspieszenie od 0 do 100 km/h trwa 9,6 s, a szybkość maksymalna wynosi 221 km/h.

Nie znaczy to, że francuskie coupe jest ociężałe. Jest to raczej wygodne gran turismo na długie trasy, które nie zawiedzie, gdy trzeba będzie wyprzedzić ciężarówkę. Ze spalaniem można zejść do poziomu 6-7 l/100 km.

Największym atutem pojazdu jest 4Control, czyli system czterech skrętnych kół. Dzięki niemu Laguna wręcz połyka zakręty, trudno doprowadzić ją do utraty przyczepności.

Ceny Renault Laguny Coupe ruszają przy obecnych promocjach od 98 910 zł. Jest to stosunkowo niewiele, jak za stylowe, ponadczasowe auto z bogatym wyposażeniem.

Żródło: moto24.tv

Linki na skróty

tel. 71 377 7444
faks. 71 377 1441
e-mail: kontakt@autoefl.pl
infolinia:
tel. 71 377 7444

Zmiana podmiotowa na umowie
EFL (przejęcie umowy)

tel. 71 354 9592

Aukcje EFL

Finansowanie

Polecamy

Nasze profile społecznościowe