Mitsubishi Space Star 2014-11-28

Mitsubishi Space Star

Auto wiadomości dostarcza Moto24.tv

 

 

Mitsubishi Space Star to pojazd z pogranicza segmentów A i B. Oferuje bogate wyposażenie, ale przypomina czasami samochody sprzed dekady.

Małe Mitsubishi to spadkobierca Colta. Nazwę przejął zaś od nieprodukowanego vana. W Azji jest sprzedawany jako Mirage. Umówmy się jednak, że tym mętlikiem mało kto będzie sobie zawracał głowę.

Mitsubishi Space Star jest tzw. samochodem globalnym. Oznacza to, że musi trafiać w różnorakie gusta. Japoński producent nie zdecydował się na ekstrawaganckie kształty. Auto ma prostą stylistykę, która nie rzuca się w oczy. Długość Mitsubishi to 3710 mm, szerokość 1665 mm, a wysokość 1490 mm. Pod względem długości plasuje więc pomiędzy Skodami Citigo i Fabia.

Rozstaw osi jest całkiem spory - 2450 mm. Dzięki niemu w kabinie jest sporo miejsca na nogi, także w tylnym rzędzie. Z przodu nie brakuje przestrzeni nad głowami. Z tyłu pod tym względem jest jednak gorzej. Bagażnik ma pojemność 235 l.

Tak samo jak karoseria, również kabina nie zachwyca pod względem stylistyki. Wykończenie też pozostawia sporo do życzenia. Dominują twarde plastiki, które w dodatku nie wszędzie są dobrze spasowane. Jedynym ciekawym elementem jest konsola środkowa w fortepianowej czerni.

Obsługa za to jest prosta, a wyposażenie bogate. Już w podstawowej wersji dostaniemy sześć poduszek powietrznych, manualną klimatyzację, elektrycznie regulowane szyby i lusterka czy radio CD/MP3. W testowanym egzemplarzu w odmianie Intense mieliśmy automatyczną klimatyzację czy tempomat. Nie brakuje systemów poprawiających bezpieczeństwo, w tym kontroli trakcji i stabilizacji toru jazdy.

Fotele przednie nie zapewniają żadnego trzymania bocznego i nie są zbyt wygodne. Siedzi się za to wysoko, prawie jak w vanie. Tylna kanapa nie jest w ogóle wyprofilowana. Pasażerowie mogą narzekać na niewygodę przy dłuższych trasach.

Space Star miał pod maską 3-cylindrowy silnik o pojemności 1,2 l. Rozwija on moc 80 KM, a jego maksymalny moment obrotowy to 106 Nm. Atutem Mitsubishi jest niska masa własna wynosząca tylko 845 kg. Samochód jest całkiem żwawy, a przy tym dość oszczędny. Przyspieszenie do setki trwa niecałe 12 s, a prędkość maksymalna wynosi 180 km/h. Średnie spalanie wynosi 5-6 l/100 km.

Zawieszenie jest bardzo miękkie. Powstało z myślą o nie zawsze dobrych azjatyckich drogach. Układ kierowniczy jest mocno wspomagany. Nadaje się do dobrze do jazdy w mieście i manewrowania na parkingach, ale nie zapewnia czucia. W dodatku kierownica nie wraca sama do położenia środkowego. Jazda w trasie nie należy do najprzyjemniejszych. Ponadto Mitsubishi jest podatne na boczny wiatr i robi się w nim bardzo głośno już przy ok. 110-120 km/h.

Mitsubishi Space Star to ciekawa propozycja dla osób poszukujących zwykłego środka transportu, ale w zasadzie tylko i wyłącznie do miasta. Ceny auta ruszają od 38 990 zł.

Żródło: moto24.tv galeria zdjęć

Linki na skróty

tel. 71 377 7444
faks. 71 377 1441
e-mail: kontakt@autoefl.pl
infolinia:
tel. 71 377 7444

Zmiana podmiotowa na umowie
EFL (przejęcie umowy)

tel. 71 354 9592

Aukcje EFL

Finansowanie

Polecamy

Nasze profile społecznościowe