Suzuki Vitara 2015-12-03

Suzuki Vitara

Auto wiadomości dostarcza Moto24.tv

 

Nowe Suzuki Vitara nie jest już samochodem terenowym, a crossoverem, który najlepiej czuje się na ubitych drogach.

Suzuki Vitara bazuje na tej samej płycie podłogowej, co model SX-4 Cross. Oba samochody różnią się od siebie pod względem stylistycznym.

Vitara jest nieco bardziej kanciasta, nawiązując tym samym do terenowych korzeni. Auto jest kierowane do młodszej klienteli. Nabywcy mają możliwość indywidualizacji wyglądu pojazdu. Dach może mieć inny kolor niż reszta karoserii. Suzuki można wyposażyć w pakiet Dynamic lub Outdoor różniące się dodatkami. Auto może wyglądać na miejskiego crossovera lub auto do jazdy w trudniejszych warunkach.

We wnętrzu znajdziemy detale o kolorystyce nawiązującej do nadwozia. Dominuje twardy plastik, ale elementy są nieźle spasowane. Obsługa jest prosta. System multimedialny mógłby działać szybciej. Szkoda też, że nie ma polskiego menu. Wnętrze jest całkiem przestronne, ale tylna kanapa mogłaby mieć wyższe oparcie. Bagażnik ma pojemność 375/1120 l.

Vitara jest dostępna wyłącznie z benzynowym silnikiem 1,6 o mocy 120 KM. Suzuki przyspiesza od 0 do 100 km/h w 12 s i może rozwinąć prędkość 180 km/h. Osiągi do codziennej jazdy są wystarczające, a spalanie przy tym jest umiarkowane. Średnio wynosi 6 l/100 km.

Testowa wersja miała napęd AllGrip z kilkoma trybami jazdy: stałym napędem na obie osie oraz ustawieniami auto, sport i snow. Prześwit wynosi 185 mm. Vitara nie nadaje się do jazdy w trudnym terenie. Poradzi sobie w lekkim i np. na szutrowej drodze. Napęd na obie osie przydaje się w trudnych warunkach atmosferycznych.

Ceny Vitary ruszają od 61 900 zł (wersja z napędem na przód). Standardowe wyposażenie obejmuje siedem poduszek powietrznych, manualną klimatyzację, system audio, dzielone i składane oparcie tylnej kanapy, centralny zamek czy elektrycznie sterowane szyby i lusterka. Za wersję Comfort z napędem Allgrip trzeba zapłacić 69 900 zł.

Żródło: moto24.tv galeria zdjęć

Linki na skróty

tel. 71 377 7444
faks. 71 377 1441
e-mail: kontakt@autoefl.pl
infolinia:
tel. 71 377 7444

Zmiana podmiotowa na umowie
EFL (przejęcie umowy)

tel. 71 354 9592

Aukcje EFL

Finansowanie

Polecamy

Nasze profile społecznościowe