Volvo V60 Cross Country 2015-12-10

Volvo V60

Auto wiadomości dostarcza Moto24.tv

 

Volvo w 1197 r. wprowadziło na rynek model XC70. Samochód ten był jednym z pierwszych uterenowionych kombi. Spadkobiercą tego pojazdu jest V60 Cross Country, samochód prezentujący się ciekawiej od standardowej wersji i z dobrym silnikiem pod maską.

Volvo V60 Cross Country ma charakterystyczne dodatki dla uterenowionych kombi. Karoseria została obudowana plastikowymi osłonami ze srebrnymi listewkami ozdobnymi. Nadwozie ma brązowy kolor.

Prześwit pojazdu został zwiększony o 6 cm. Mimo to, Volvo V60 Cross Country nie wygląda pokracznie, jakby stało na szczudłach. Zapewne jest to zasługa 19-calowych felg. Aż żal wyjeżdżać z takimi obręczami w teren.

We wnętrzu nie znajdziemy terenowych akcentów. Chociaż kabina prezentuje się nowocześnie, to jednak jest tu kilka niedzisiejszych rozwiązań. Przykładowo, na ekranie systemu multimedialnego możemy oglądać telewizję, ale nie jest on dotykowy. Nie mamy jednego pokrętła do obsługi multimedialnych funkcji, a masę przycisków.

Podróżujący z przodu nie będą narzekać na brak komfortu. Z tyłu brakuje nieco miejsca, szczególnie na stopy. Bagażnik też nie jest oszałamiający. Pojemność wynosząca 430 l to wynik na poziomie Renault Clio w wersji kombi.

Volvo V60 Cross Country jest dostępne z nowymi silnikami o pojemności 2,0 l, ale jednostki te występują tylko w połączeniu z napędem na przód. Jeśli chcemy mieć napęd na obie osie, musimy się zdecydować na motor starszej generacji.

W testowanym egzemplarzu pracował właśnie taki silnik – sprawdzony diesel 2,4 D4 generujący 190 KM oraz 420 Nm. Wysokoprężny motor o pięciu cylindrach charakteryzuje się wysoką kulturą pracy, dobrą elastycznością i przyjemnym dla uch dźwiękiem.

Współpracuje z 6-biegową skrzynią automatyczną, która przekazuje moc na obie osie. Napęd oparty jest o rozwiązanie Haldex. Zapewnia pewne prowadzenie nawet w trudnych warunkach atmosferycznych. Zawieszenie jest sprężyste, a przy tym komfortowe. Auto sprawnie pokonuje nierówności. Nie jest może mistrzem zakrętów, ale nie prowadzi się przewidywalnie.

Ceny Volvo V60 Cross Country ruszają od 141 500 zł.

Żródło: moto24.tv galeria zdjęć

Linki na skróty

tel. 71 377 7444
faks. 71 377 1441
e-mail: kontakt@autoefl.pl
infolinia:
tel. 71 377 7444

Zmiana podmiotowa na umowie
EFL (przejęcie umowy)

tel. 71 354 9592

Aukcje EFL

Finansowanie

Polecamy

Nasze profile społecznościowe