Suzuki Baleno 2016-01-07

Suzuki Baleno

Auto wiadomości dostarcza Moto24.tv

 

Nowe Suzuki Baleno to samochód o ciekawej stylistyce, przestronnym wnętrzu i komfortowym zawieszeniu.

Suzuki powraca do nazwy Baleno po ponad dekadzie. Nowy samochód noszący to miano ma nawiązać rywalizację w europejskim segmencie B.
Auto ma ciekawą stylistykę. Uwagę zwracają zachodzące na błotniki reflektory, spory grill i mocno zaznaczone błotniki.

We wnętrzu także znajdziemy kilka ciekawych motywów, chociażby panel do sterowania klimatyzacją z centralnie osadzonym wyświetlaczem. Obsługa auta jest intuicyjna. Gorzej z materiałami. Kabina jest wykończona twardymi, niezbyt przyjemnymi w dotyku materiałami. Plusik za to, że elementy są nieźle spasowane.

Największym atutem Baleno jest przestronność. Nawet z tyłu mogą w miarę wygodnie podróżować dwie dorosłe osoby. Bagażnik ma pojemność 355 l, co jest bardzo dobrym wynikiem jak na tę klasę.

Pod maską testowego egzemplarza pracował trzycylindrowy silnik benzynowy Boosterjet. Turbodoładowana jednostka o pojemności 1,0 l generuje 111 KM i 160 Nm. Motor charakteryzuje się wysoką kulturą pracy i chętnie wkręca się na obroty. Przy wyższych prędkościach jego dźwięk staje się jednak uciążliwy. Średnie spalanie wynosi 5-6 l/100 km.

Zawieszenie sprawnie radzi sobie z wybieraniem nierówności. Zostało zestrojone pod kątem komfortu, a nie szybkiej jazdy po zakrętach. Układowi kierowniczemu brakuje trochę precyzji, ale w codziennej jeździe Baleno sprawuje się dobrze.

Suzuki Baleno ma 3995 mm długości, co czyni z niego jeden z największych samochodów w segmencie. Może być ciekawą alternatywą dla aut kompaktowych. Niestety, na razie znamy jeszcze ceny auta. Jeżeli będzie ona podobna do modelu Swift (od 46 900 zł), Baleno będzie miało szansę nawiązać walkę z modelami pokroju Peugeot 208 czy Renault Clio.

Żródło: moto24.tv galeria zdjęć

Linki na skróty

tel. 71 377 7444
faks. 71 377 1441
e-mail: kontakt@autoefl.pl
infolinia:
tel. 71 377 7444

Zmiana podmiotowa na umowie
EFL (przejęcie umowy)

tel. 71 354 9592

Aukcje EFL

Finansowanie

Polecamy

Nasze profile społecznościowe