Dacia Sandero już w salonach 2008-07-14
Mniejszy od Logana model został wyceniony na minimum 28 500 zł.

Dacia Sandero to opracowany w Brazylii model dla rynków wschodzących. W odróżnieniu od Logana, który występuje jako sedan lub kombi, Sandero jest hatchbackiem rywalizującym w segmencie B. Konkuruje on m.in. z Clio, które jest pełnokrwistym Renault. Czy w przypadku Sandero jedynym atutem będzie więc tylko cena?

Trudno znaleźć rzeczowe argumenty do krytyki Dacii Sandero. Pomijając kwestię marki brazylijskie auto z Rumunii jest większe, ma silniki Renault, identyczne warunki gwarancji i w porównaniu z tańszymi wersjami Clio wcale nie gorsze wyposażenie. Do tego podstawowa wersja jest bardzo tania - kosztuje tylko 28 500 zł. A na Sandero oferowana jest 3-letnia gwarancja z limitem 100 tys. kilometrów.

Dacia Sandero będzie początkowo oferowana w z dwoma silnikami benzynowymi - 1,4 o mocy 75 KM oraz 1,6 o mocy 87 KM. Obydwie jednostki to sprawdzone i proste konstrukcje Renault znane już z Logana. Do wyboru będą trzy wersje wyposażenia - Access, Ambiance i Laureate, przy czym podstawowa odmiana będzie oferowana tylko ze słabszym silnikiem 1,4.

Najtańsza odmiana Access posiada w standardzie systemy ABS, EBD i EBA (asystenta hamowania), zderzaki w kolorze nadwozia, poduszkę powietrzną kierowcy i immobiliser. To na pewno niewiele, ale za 1800 zł można dokupić pakiet "Bezpieczeństwo" obejmujący poduszkę pasażera i airbagi boczne oraz regulację pasów.

Wariant Ambiance, który kosztuje 31 900 zł ma dodatkowo hydrauliczne wspomaganie kierownicy, regulację wysokości przednich pasów, poduszkę powietrzną pasażera, zamknięty obieg powietrza, oświetlenie bagażnika i centralny zamek. Do tej wersji jest większy wybór wyposażenia dodatkowego, m.in. klimatyzacja za 3500 zł, radio CD za 500 zł czy elektrycznie sterowane szyby w pakiecie "Elektrycznym" z pilotem do zamka za 500 zł.

Najdroższe Sandero Laureate kosztuje tylko 34 400 zł i jego wyposażenie obejmuje m.in. elektrycznie sterowane szyby, lusterka w kolorze nadwozia, chromowane detale zewnętrzne, komputer pokładowy + kontrolkę drzwi, kieszenie w oparciach przednich foteli, pionową regulację kierownicy i lampkę do czytania. Do tej odmiany pakiet "Komfort" z klimatyzacją i radiem MP3 kosztuje 2250 zł.
Żródło: Renault galeria zdjęć

Linki na skróty

tel. 71 377 7444
faks. 71 377 1441
e-mail: kontakt@autoefl.pl
infolinia:
tel. 71 377 7444

Zmiana podmiotowa na umowie
EFL (przejęcie umowy)

tel. 71 354 9592

Aukcje EFL

Finansowanie

Polecamy

Nasze profile społecznościowe