Retusz BMW 3 2008-07-15
Po trzech latach produkcji BMW dokonało pierwszej modyfikacji obecnego pokolenia „trójki”.

Seria 3 to od lat najlepiej sprzedający się model bawarskiego koncernu. Aby jednak odeprzeć ataki najmłodszych generacji odwiecznych konkurentów, czyli Audi A4 i Mercedesa klasy C, konieczne były zmiany. Odświeżona „trójka’ ma szerszy o 24 mm rozstaw kół, nowy zderzak z „dzióbkiem” pod atrapą chłodnicy, delikatnie zmieniony kształt mają przednie reflektory i dodano trochę więcej chromu.

Poza tym pojawiły się nowe przetłoczenia blachy na masce i po bokach na wysokości klamek, które optycznie poszerzają nadwozie. Zupełnie inny kształt mają lusterka, a z tyłu światła nawiązują do najnowszej serii 7 i świecą się w nich diody LED. Na koniec poprawiono przetłoczenia tylnej pokrywy bagażnika. Zmiany objęły równocześnie sedana i kombi. Na razie nie mówi się jeszcze o faceliftingu Coupe i Cabrio.

We wnętrzu oprócz nowych kolorów i materiałów nowością jest większy wyświetlacz systemu iDrive, którego przekątna wynosi teraz 8,8 cala. Sam układ iDrive został po raz kolejny zmodyfikowany i do głównego pokrętła dodano przyciski dostępu do odtwarzacza CD, radia, telefonu i nawigacji. System wyposażono też w dysk twardy o pojemności 80 GB. Do tego nowe BMW serii 3 będzie można wyposażyć w dostęp do Internetu ConnectedDrive, który bazuje na technologii EDGE, która pozwala na szybsze przesyłanie danych za pośrednictwem sieci telefonów komórkowych.

Od strony technicznej zmienia się niewiele. Wszystkie silniki benzynowe mają układy bezpośredniego wtrysku paliwa, a nowością jest tylko 3-litrowy turbodiesel w wersji 330d. Zamiast 231 rozwija on teraz moc 245 KM. Nowa jednostka za dopłatą może być wyposażona w pakiet BluePerformance, który obejmuje katalizator absorbujący tlenki azotu i tym samym oczyszcza spaliny do poziomu spełniającego wymogi normy Euro 6.

Nową wersją w ofercie „trójki” jest jeszcze 320xd, czyli słabszy silnik diesla w połączeniu z napędem na 4 koła.
Żródło: BMW galeria zdjęć

Linki na skróty

tel. 71 377 7444
faks. 71 377 1441
e-mail: kontakt@autoefl.pl
infolinia:
tel. 71 377 7444

Zmiana podmiotowa na umowie
EFL (przejęcie umowy)

tel. 71 354 9592

Aukcje EFL

Finansowanie

Polecamy

Nasze profile społecznościowe