Opel Insignia w Londynie 2008-07-23
Najnowsza limuzyna klasy średniej Opla miała właśnie premierę w Londynie.

Podczas salonu samochodowego w Londynie przygotowano efektowny pokaz, w którym z zawieszonego wysoko kosmicznego pojemnika na ziemię opadł następca Vectry. I choć przedstawiciele GM zapewniają, że jest to zupełnie nowy model, który zrywa ze swoimi poprzednikami, i tak będzie musiał konkurować nadal z tymi samymi rywalami. Na początek zaprezentowano dwie wersje nadwoziowe – sedana i liftbacka. Na kombi przyjdzie poczekać do jesieni, a następcy modelu Signum na razie się nie przewiduje.

Ambicją konstruktorów było opracowanie modelu z pogranicza segmentu premium, ale oferowanego w cenie klasy średniej. Na rynkach europejskich Insignia będzie więc minimalnie tańsza od Passata. Standardem w wyposażeniu nowego Opla będzie m.in. klimatyzacja, radio z CD, komputer pokładowy i elektrycznie regulowany fotel kierowcy. Bez dopłat ma być też oferowany ESP i system kontroli trakcji.

Przewidziano cztery wersje wyposażenia - oprócz bazowej są to jeszcze odmiany Edition, Sport i luksusowa Cosmo. Nowinką techniczną Insigni jest zawieszenie FlexRide, w którym kierowca ma do wyboru ustawienia sportowe lub komfortowe. Z ciekawostek warto wymienić system kamer Opel Eye, który czuwa i ostrzega przed niezamierzonym zjechaniem z pasa ruchu. Auto ma też nowe reflektory AFL, które zależnie od warunków dobierają jedno z dziewięciu możliwych ustawień, a także np. podgrzewacz płynu do spryskiwaczy szyb.

Wszystkie silniki nowego Opla spełniają normę Euro 5 i są połączone z 6-biegowymi skrzyniami. Podstawowa jednostka to benzynowy silnik 1,6 o mocy 115 KM, ponad nim jest jednostka 1,8 o mocy 140 KM, a dla amatorów wyższej mocy przewidziano 2-litrowy benzynowy silnik turbo o mocy 220 KM oraz jednostkę 2,8 V6 o mocy 260 KM. Najmocniejsze odmiany mogą mieć opracowany wspólnie z Saabem napęd na 4 koła. Z jednostek wysokoprężnych Insigni do wyboru będą 2-litrowe turbodiesle CDTI w wersjach o mocy 110, 130 lub 160 KM.
Żródło: GM galeria zdjęć

Linki na skróty

tel. 71 377 7444
faks. 71 377 1441
e-mail: kontakt@autoefl.pl
infolinia:
tel. 71 377 7444

Zmiana podmiotowa na umowie
EFL (przejęcie umowy)

tel. 71 354 9592

Aukcje EFL

Finansowanie

Polecamy

Nasze profile społecznościowe