Po Lacetti będzie Cruze 2008-08-22
Chevrolet puścił nieco wodze fantazji i następca Lacetti sedana będzie całkiem atrakcyjnie wyglądającym samochodem.

Nowe auto nosi nazwę Cruze i będzie miało oficjalną premierę jesienią podczas salonu samochodowego w Paryżu. Już na pierwszy rzut oka widać dużo odważniejsze podejście do stylistyki. Cruze ma formę sedana-coupe z łukowatą linią dachu i krótkim tyłem. Jest szerszy i dłuższy od poprzednika. Jego nadwozie mierzy 4,60 m długości.

Nowy Chevrolet może się podobać dzięki bardziej agresywnemu wyglądowi, zwłaszcza z przodu, gdzie jest duża i sięgająca nisko chłodnica oraz zachodzące na boki duże reflektory. Ciekawie wyglądają też koła wysunięte nieco poza obręb karoserii, dzięki czemu Cruze zyskuje sportowego charakteru.

Według informacji Chevroleta deska rozdzielcza Cruze'a zostało zaprojektowane w oparciu o rozwiązania z Corvetty, gdzie jest ona podzielona na część dla kierowcy i pasażera obok. Do tego zastosowane będą ziarniste powierzchnie, miękkie w dotyku materiały i lekko błyszczące panele. Efekt końcowy jednak będzie można obejrzeć dopiero w Paryżu.

W czasie premiery na rynku europejskim Cruze będzie dostępny z 16-zaworowymi silnikami benzynowymi 1,6 o mocy 112 KM oraz 1,8 o mocy 140 KM. Oba mają system zmiennych faz rozrządu zarówno dla zaworów wlotowych, jak i wylotowych. Uzupełnieniem będzie nowy 2-litrowy turbodiesel o mocy 150 KM. Oprócz standardowej 5-biegowej skrzyni będzie oferowana także automatyczna 6-stopniowa.

Chevrolet Cruze trafi do salonów w marcu przyszłego roku.
Żródło: GM Poland galeria zdjęć

Linki na skróty

tel. 71 377 7444
faks. 71 377 1441
e-mail: kontakt@autoefl.pl
infolinia:
tel. 71 377 7444

Zmiana podmiotowa na umowie
EFL (przejęcie umowy)

tel. 71 354 9592

Aukcje EFL

Finansowanie

Polecamy

Nasze profile społecznościowe