Odsłona nowej Megane 2008-09-04
Koniec z wypukłym tyłem i podciętą tylną szybą. Renault Megane kolejnej generacji będzie raczej małą Laguną.

Jeśli tegoroczny jesienny salon samochodowy odbywa się w Paryżu, to Francuzi właśnie tu chcą pokazać swoje najważniejsze premiery. Renault odsłoni najnowsze Megane, które zupełnie zrywa z poprzednikiem. Koniec z kontrowersyjnym tyłem, zamiast niego nowe auto będzie miało formę zbliżoną do liftabacka, z łagodnie opadającą tylną szybą.

Jako pierwsze zostaną pokazane wersje 5- i 3-drzwiowa. Na pierwszych zdjęciach widać, że mają one różne kształty. O ile 5-drzwiowe Megane może uchodzić za auto w pełni rodzinne, to 3-drzwiowe wygląda prawie jak coupe. Obydwa auta mają przody zaprojektowane tak, aby chronić najechanych pieszych – widać to po wyżej poprowadzonej linii maski silnika. Z kolei kształt przednich reflektorów przypomina te z Laguny. W odmianie 3-drzwiowej uwagę zwracają jeszcze duże wloty powietrza w przednim zderzaku.

Nie ma jeszcze oficjalnych informacji o tym, co kryje się pod karoserią nowej „Meganki”. Można się spodziewać, że wśród silników benzynowych pojawią się nowe małe jednostki z turbodoładowaniem, a przy turbodieslach przynajmniej na początku nie będzie specjalnych nowości.

Można również przyjąć, że w późniejszym czasie zadebiutują także odmiany kombi, coupe-cabrio i być może sedan. Pokrewny konstrukcyjnie nowy Scenic pojawi się w 2010 roku.
Żródło: auto-news.de galeria zdjęć

Linki na skróty

tel. 71 377 7444
faks. 71 377 1441
e-mail: kontakt@autoefl.pl
infolinia:
tel. 71 377 7444

Zmiana podmiotowa na umowie
EFL (przejęcie umowy)

tel. 71 354 9592

Aukcje EFL

Finansowanie

Polecamy

Nasze profile społecznościowe