Premiery Nissana 2008-09-09
Odmłodzony Note i zupełnie nowe mini o nazwach Pixo i Nuvu to tegoroczne paryskie premiery Nissana.

Nissan inwestuje w ekologię, a to oznacza coraz niższe zużycie paliwa. Aby to osiągnąć trzeba skupić się na niewielkich samochodach lub napędzie elektrycznym, lub na jednym i drugim jednocześnie. Dowodem tego jest studium elektrycznego miniautka Nissan Nuvo, który ma być demonstracją tego, jak będą wyglądały samochody za 5-10 lat. Miejskie autko nie wydziela spalin, ma około 3 m długości i pełno pomysłowych rozwiązań. Należy do nich np. dach z kolektorem, który przekształca energię słoneczną w elektryczną.

Bliższym rzeczywistości, bo już w wersji produkcyjnej, jest Nissan Pixo. Trafi on do europejskich salonów wiosną 2009 roku. Ten samochodzik ma 3,5 m długości i jest produkowany w kooperacji z Suzuki. Do napędu autka wykorzystano litrowy silnik benzynowy o bardzo lekkiej konstrukcji. Co rzadkie w tej klasie - Pixo jest 5-drzwiowe.

Interesującą, choć nie tak spektakularną premierą będzie Note po faceliftingu. Samochód ma nieco zmieniony przedni pas, gdzie uwagę zwracają inny kształt pasa łączącego reflektory, nowe klosze i nowa forma zderzaka. W środku Note ma nową deskę rozdzielczą. Dopracowano również zawieszenie pod kątem lepszego komfortu. W gamie silników pojawi się nowy turbodiesel 1,5 dCi, który wydziela tylko 119 g CO2 na km.
Żródło: Nissan galeria zdjęć

Linki na skróty

tel. 71 377 7444
faks. 71 377 1441
e-mail: kontakt@autoefl.pl
infolinia:
tel. 71 377 7444

Zmiana podmiotowa na umowie
EFL (przejęcie umowy)

tel. 71 354 9592

Aukcje EFL

Finansowanie

Polecamy

Nasze profile społecznościowe