Picasso po raz czwarty 2008-09-11
Citroen uzupełnia gamę swoich minivanów o auto wywodzące się z segmentu B. I co ciekawe, C3 Picasso pochodzi ze Słowacji.

Auto to ma nadwozie o długości 4,08 m, wysokości 162 m i obok C3 i C3 Pluriela będzie trzecim modelem tej rodziny. Aby wygospodarować jak najwięcej miejsca zdecydowano się na niemal prostopadłościenny kształt auta. Długość kabiny wynosi 1,66 m, a w wersji z pakietem Voyage w oparciu tylnej kanapy jest uchylny podłokietnik, który pozwala na przewiezienie nart czy np. karnisza o długości do 2,41 m.

Bagażnik ma objętość 500 litrów, co w tej klasie jest bardzo dobrym wynikiem. Tylna kanapa jest dzielona i składana asymetrycznie, a każdą z jej części można niezależnie przesuwać na odcinku 15 cm po szynach w podłodze.

Oprócz tego zaprojektowano wyjmowaną podłogę bagażnika, pod którą mieści się ukryta przestrzeń. Przewożenie dużych przedmiotów ułatwia także składane do przodu oparcie fotela obok kierowcy. Miłym gadżetem jest oświetlenie bagażnika, które może służyć jako latarka.

W kabinie C3 Picasso znajduje się wiele schowków, a cyfrowe wskaźniki tablicy rozdzielczej, jak to zwykle w vanach Citroena, są umieszczone na środku pod szybą. Dźwignia zmiany biegów znajduje się blisko kierownicy na środkowej konsoli, a schowek na rękawiczki ma objętość aż 9 litrów. Kolumna kierownicy jest standardowo regulowana na wysokość i głębokość, a w bazowej wersji auto będzie wyposażone w czołowe i boczne poduszki powietrzne.

Do napędu Citroena C3 Picasso wybrano dwa silniki benzynowe i dwa turbodiesle. Pierwsze są zupełnie nowymi konstrukcjami powstałymi w kooperacji z BMW. Silnik 1,4 osiąga moc 90 KM, a 1,6 – 120 KM. Diesle to 1,6 HDI o mocy 90 KM lub 109 KM.

Produkcja mini Picasso rozpoczyna się właśnie w słowackiej Trnavie. W sumie z taśm tej fabryki ma zjeżdżać rocznie 110 tysięcy egzemplarzy C3 Picasso. Czwarty van po Xsarze Picasso, C4 Picasso i Grand C4 Picasso pojawi się w salonach w pierwszym kwartale przyszłego roku.
Żródło: Citroen galeria zdjęć

Linki na skróty

tel. 71 377 7444
faks. 71 377 1441
e-mail: kontakt@autoefl.pl
infolinia:
tel. 71 377 7444

Zmiana podmiotowa na umowie
EFL (przejęcie umowy)

tel. 71 354 9592

Aukcje EFL

Finansowanie

Polecamy

Nasze profile społecznościowe