Fascynacja Mercedesa 2008-09-15
Aby uchylić rąbka tajemnicy przyszłej E-klasy, Mercedes stworzył studium trzydrzwiowego kombi shooting brake.

Concept Fascination, tak nazywa się auto, które ma być forpocztą nowej klasy E. Być może takiej wersji nadwoziowej, będącej mieszanką coupe i kombi, nie będzie na rynku, ale szczegóły nadwozia zapewne niedługo będą dobrze znane z nowej limuzyny Mercedesa. Przód jest właściwie gotowy, a tylna partia być może zdradzać szczegóły wyglądu odmiany kombi.

W przypadku tego studium uwagę zwracają efektowne przetłoczenia na karoserii, dzięki którym nadwozie bez płaskich powierzchni sprawia wrażenie ciekawszego i lepiej dopracowanego stylistycznie. Concept Fascination jest autem sportowym, więc ma wyraźny kształt klina. Wiadomo już o takich szczegółach jak światła dzienne z diod LED, podobne do tych z nowego Audi A4. Typowym dla coupe elementem są boczne szyby pozbawione ram. A do tego dochodzi jeszcze panoramiczny szklany dach.

W przypadku wnętrza pojazdu przygotowanego specjalnie na wystawy samochodowe trudno oczekiwać czegoś innego niż efektownego popisu fantazji stylistów. W kabinie dominuje aluminium, drewno i przydymionego szkło. Do środka wstawiono cztery oddzielne, obite skórą sportowe fotele, a szeroki tunel dzieli wnętrze na lewą i prawą część. Bagażnik tego lifestylowego kombi ma wysuwaną płytę ułatwiającą załadunek i wyładunek.

Auto napędzane jest silnikiem wysokoprężnym 2,2 o mocy 204 KM z elementami technologii Bluetec. Producent podaje, że średnio spala 7,2 l oleju napędowego na 100 km.
Żródło: Mercedes galeria zdjęć

Linki na skróty

tel. 71 377 7444
faks. 71 377 1441
e-mail: kontakt@autoefl.pl
infolinia:
tel. 71 377 7444

Zmiana podmiotowa na umowie
EFL (przejęcie umowy)

tel. 71 354 9592

Aukcje EFL

Finansowanie

Polecamy

Nasze profile społecznościowe