Po Jazzie jest i City 2008-09-19
Obok premiery Hondy Jazz pojawi się też jej nowa wersja sedan, czyli model City.

Małe sedany cieszą się u nas względną popularnością, szczególnie gdy są sprzedawane przez renomowaną markę. Honda może więc liczyć na znaczący udział City w swojej sprzedaży. Poprzednik hitem nie był, ale z pewnością znalazł sobie grono zadowolonych użytkowników. Nowa Honda City przynajmniej na zdjęciach wygląda znacznie lepiej. Nie sprawia wrażenia zaprojektowanej na siłę i linia jej nadwozia jest znacznie bardziej harmonijna.

Podobnie jak wcześniej, także nowa City bazuje na platformie Jazza, ale stylistyka ma już w sobie elementy nowego Accorda i Civica. Auto korzysta ze zwiększonego rozstawu osi i według zapewnień Hondy ma obszerniejsza kabinę niż wcześniejszy model. Auto ma się również znacznie lepiej prowadzić i zapewniać wyższy komfort. Nowe City jest bardziej bezpieczne. Jego nadwozie ma konstrukcję nazwaną przez Hondę ACE (Advance Compatibility Engineering). W razie kolizji z większym samochodem pasażerowie mają być przez nią lepiej chronieni.

Dopracowano też wnętrze, które pod względem wykorzystanych materiałów i wzornictwa przypomina Civica. Układ deski rozdzielczej nie jest jednak tak „kosmiczny”, a raczej sportowo-klasyczny. Nowe fotele są głębiej wyprofilowane i mają oferować wyższy komfort. Auto zostało też staranniej wygłuszone.

Nowością w City i Jazzie jest silnik benzynowy 1,4 o mocy 100 KM. To będzie zresztą jedyna jednostka napędowa Hondy City. Za dopłatą będzie oferowana zupełnie nowa automatyczna skrzynia biegów z łopatkami po kierownicą.

Auto jest produkowane w Turcji, więc premiera nowej Hondy City będzie miała miejsce na początku października w Stambule. Do polskich salonów City z pewnością trafi z początkiem 2009 roku. Oprócz Polski i Turcji będzie dostępne też w Czechach i na Węgrzech.
Żródło: Honda galeria zdjęć

Linki na skróty

tel. 71 377 7444
faks. 71 377 1441
e-mail: kontakt@autoefl.pl
infolinia:
tel. 71 377 7444

Zmiana podmiotowa na umowie
EFL (przejęcie umowy)

tel. 71 354 9592

Aukcje EFL

Finansowanie

Polecamy

Nasze profile społecznościowe