Ekologiczne Kie 2008-09-22
Niższe zużycie paliwa – to główne zalety Kii cee`d ISG i jej wersji hybrydowej.

Kia po raz kolejny udowadnia, że nie jest ubogą marka, tylko częścią wielkiego koncernu, który stać na wdrażanie najnowocześniejszych rozwiązań. Pierwszym tego przykładem jest cee’d ISG, w którym obniżono średnie zużycie paliwa o 15% dzięki zastosowaniu układu wyłączającego silnik na krótkim postoju i zastosowaniu lekkobieżnych opon. Do tego należy jeszcze wspomnieć o prototypie hybrydowego cee’da.

Cee’d ISG (skrót od Idle Stop & Go) będzie w sprzedaży już od 2009 roku. Auto to spala mniej w ruchu miejskim, gdzie często się trzeba zatrzymywać i ruszać. Gdy auto zostanie zatrzymane, silnik się wyłącza, a po naciśnięciu pedału sprzęgła automatycznie ponownie jest uruchamiany. Na początek ta odmiana ceed’a będzie napędzana silnikiem benzynowym, a pół roku później do oferty trafi wersja z dieslem.

Drugim, znacznie bardziej zaawansowanym projektem cee’da, jest jego odmiana hybrydowa. Będzie to tzw. miękka hybryda, w której silnik benzynowy 1,6 wspierany jest przez 20-konny elektryczny. Hybryda Kii ma bezstopniową automatyczną skrzynię CVT i układ odzyskujący energię z hamowania. Ten samochód na początek przewidziano dla europejskich klientów flotowych. Jego średnie zużycie benzyny to 4,81 l/100 km.
Żródło: Kia galeria zdjęć

Linki na skróty

tel. 71 377 7444
faks. 71 377 1441
e-mail: kontakt@autoefl.pl
infolinia:
tel. 71 377 7444

Zmiana podmiotowa na umowie
EFL (przejęcie umowy)

tel. 71 354 9592

Aukcje EFL

Finansowanie

Polecamy

Nasze profile społecznościowe