Volkswagen dla słonecznego patrolu 2008-09-24
Niemiecki koncern znów będzie miał w ofercie terenowego pick-upa.

Terenowe pick-upy nie są zupełnie nowym tematem dla Volkswagena. W latach 90-tych po tą marką sprzedawano model Taro, czyli Toyotę Hilux ze znaczkiem VW. Tym razem jednak oficjalnie nie mówi się o jakiejkolwiek kooperacji, ale o własnym, stworzonym od podstaw projekcie. Podczas trwającego właśnie salonu samochodów użytkowych we Frankfurcie zaprezentowano prototyp Search & Rescue.

Auto jest pick-upem z podwójną kabiną mierzącym 5,18 m długości. Studium zostało wyposażone w sprzęt ratowniczy do służby na plaży. Ma poszerzone błotniki, pałąki bezpieczeństwa i elektrycznie sterowane reflektory na dachu. Długość skrzyni tej wersji to 1,55 m, a szerokość pozwala na załadowanie europalety. Pod maską pracuje turbodiesel common-rail najnowszej generacji. A pod zderzakiem prototypu jest jeszcze wyciągarka.

Kabina pick-upa VW została zaprojektowana estetycznie i schludnie. W środkowej konsoli prototypu jest zintegrowane radio CB, dwa przenośne urządzenia nawigacji GPS, a obok przednich siedzeń mają swoje miejsce dwie wyjmowane mocne latarki. Kabinę wykończono materiałami, które można czyścić szlauchem z wodą. I są one oczywiście odporne na działanie słonej wody.

Nowy pick-up Volkswagena ma być wzorcem w swojej klasie. Cel bardzo odważny, bo japońska konkurencja ma olbrzymie doświadczenie w tym segmencie i z pewnością nie ustąpi pola. Terenówka VW będzie produkowana już od przyszłego roku w argentyńskich zakładach Pacheco i stamtąd eksportowana na cały świat.
Żródło: VW galeria zdjęć

Linki na skróty

tel. 71 377 7444
faks. 71 377 1441
e-mail: kontakt@autoefl.pl
infolinia:
tel. 71 377 7444

Zmiana podmiotowa na umowie
EFL (przejęcie umowy)

tel. 71 354 9592

Aukcje EFL

Finansowanie

Polecamy

Nasze profile społecznościowe