Mini Kangoo 2008-10-01
Fiat Fiorino Qubo i Nemo Teepee nie będą bezkonkurencyjne. Renault przygotowało skróconą osobową wersję Kangoo Be Bop. Auto mierzy 3,87 m długości i ma tylko trzy drzwi, ale ciekawostką w nim jest w połowie składany dach – niemal taki sam jak w studium Renault Compact Concept.

Podstawą techniczną Be Bopa jest Kangoo Rapid – krótka dostawcza odmiana nowego Kangoo. W osobowej odmianie auto ma w kabinie cztery osobne fotele. Nie ma rozsuwanych bocznych drzwi, a za to dach jest cały ze szkła, a tylna jego część jest rozsuwana, dzięki czemu pasażerowie na tylnej kanapie mogą poczuć się jak w kabriolecie. Wrażenie potęguje jeszcze chowana szyba w tylnych drzwiach. Z kolei same tylne drzwi otwierają się w całości w bok na lewą stronę.

Renault pozwoliło puścić wodze fantazji swoim projektantom, jeśli chodzi o kolory nowego Be Bopa. Auto jest lakierowane w dwukolorowych zestawieniach, gdzie srebrna jest maska i tylne drzwi. Również w środku panuje barwna atmosfera – wnętrze może być urozmaicone pomarańczowymi, niebieskimi lub czarno-białymi elementami. Od swojego dostawczego brata Be Bop różni się czarnym wnętrzem reflektorów, innymi zderzakami i 16-calowymi aluminiowymi felgami.

Mimo że Kangoo Be Bop nie jest duży, to dzięki pudełkowatemu nadwoziu oferuje w środku sporo miejsca. Tylne fotele są odsunięte od siebie na 9 cm, mają podłokietniki i ustawione są wyżej niż fotele z przodu. Poza tym tylne miejsca mogą być przesuwane po umieszczonych w podłodze szynach, mają składane oparcia, a nawet można je w łatwy sposób wyjmować. Sporo jest też schowków w kabinie. Ich łączna pojemność wynosi 45 litrów.

Normalnie przewidziano, że na tylne miejsca będzie się wchodziło składając oparcia przednich foteli. Ale można też zająć te miejsca wchodząc przez bagażnik. Producent to przewidział i tylny zderzak wytrzymuje obciążenie do 100 kg. Ze względów bezpieczeństwa tylne drzwi można zamknąć od wewnątrz, ale nie można ich otworzyć.

Piętą Achillesową Be Bopa jest bagażnik, który mieści zaledwie 174 litry. Na szczęście można jakoś kombinować i np. ustawić wnętrze jako 3-osobowe, a długie przedmioty można przewieźć przy otwartym dachu częściowo na zewnątrz.

W chwili debiutu Kangoo Be Bop będzie oferowany z dwoma silnikami do wyboru. Jeden to benzynowy to 1,6 o mocy 106 KM, a drugi to turbodiesel 1,5 dCi o mocy 103 KM.
Żródło: Renault galeria zdjęć

Linki na skróty

tel. 71 377 7444
faks. 71 377 1441
e-mail: kontakt@autoefl.pl
infolinia:
tel. 71 377 7444

Zmiana podmiotowa na umowie
EFL (przejęcie umowy)

tel. 71 354 9592

Aukcje EFL

Finansowanie

Polecamy

Nasze profile społecznościowe