Plany marki Alfa Romeo na najbliższe lata 2013-12-05

Alfa Romeo

Auto wiadomości dostarcza Moto24.tv

 

Do mediów trafia coraz więcej informacji na temat planowanych nowych modeli Alfy Romeo.

Koncern FIAT, do którego należy Alfa Romeo, ogłosił w tym roku, że przygotował dla uznanej marki plan naprawczy na najbliższych pięć lat. Nowa strategia ma wyciągnąć Alfę z poważnych tarapatów. Gdyby FIAT wstrzymał dopływ gotówki, to firma wytwarzająca modele Giulietta i MiTo prawdopodobnie już by nie istniała.

Portal Automotive News dotarł do informacji na temat gamy Alfy Romeo. Włoska nie ma rywalizować z Peugeotem, Mazdą czy też Volkswagenem. Jej auta mają stawać w szranki z produktami BMW czy Mercedesa.
W 2015 roku ma się pojawić Giulia, czyli następczyni 159. Klienci będą mieli do wyboru wersje z napędem na tył lub cztery koła. Na tej samej platformie, co Giulia ma powstać większa limuzyna, która będzie flagowym modelem.

Alfa Romeo podobno szykuje też średnie i duże coupe. Ten drugi pojazd ma bazować na płycie Maserati GranTurismo następnej generacji i walczyć na rynku m.in. z BMW Serii 6.

Według plotek Alfa Romeo będzie miała w gamie aż trzy crossovery, od małego, przez średniego, który przejmie technologię z Jeepa Cherokee, po większego i luksusowego, spokrewnionego z Maserati Levante.
W przyszłym roku w Genewie zadebiutuje model 4C Spider, a w 2015 roku roadster, który będzie bliźniakiem nowej Mazdy MX-5.

Żródło: moto24.tv

Linki na skróty

tel. 71 377 7444
faks. 71 377 1441
e-mail: kontakt@autoefl.pl
infolinia:
tel. 71 377 7444

Zmiana podmiotowa na umowie
EFL (przejęcie umowy)

tel. 71 354 9592

Aukcje EFL

Finansowanie

Polecamy

Nasze profile społecznościowe