3-drzwiowe i 5-drzwiowe MINI Pat Moss Edition

60 lat temu brytyjska kierowczyni rajdowa zdobyła dla marki MINI pierwsze zwycięstwo w międzynarodowym rajdzie. Charyzmatyczne edycje specjalne MINI upamiętniają początek niezwykłej kariery sportowej brytyjskiego „malucha” oraz odważne wkroczenie kobiet w dyscyplinę sportu zdominowaną przez mężczyzn.

MINI ma motorsport w genach

Największe sukcesy w historii marki osiągane były na rajdach. A wszystko zaczęło się od wyjątkowej kierowczyni. W maju 1962 r. klasyczne Mini po raz pierwszy znalazło się na liście zwycięzców międzynarodowych rajdów samochodowych.

        

MINI Pat Moss Edition

W Międzynarodowym Rajdzie Tulipanów, prowadzącym z holenderskiej gminy Noordwijk na Riwierę Francuską i z powrotem, Pat Moss zdobyła za kierownicą klasycznego Mini Coopera najlepszy czas. 60 lat później MINI poprzez edycję specjalną oddaje hołd talentowi, odwadze i pasji ten brytyjskiej sportsmenki. Edycja Pat Moss 3-drzwiowego i 5-drzwiowego MINI limitowana do nieco ponad 800 egzemplarzy nie tylko upamiętnia początki niezwykłej kariery sportowej klasycznego Mini, ale także pierwszy start kobiet w motorsporcie. A to dlatego, że wraz z sukcesem w Holandii zarówno klasyczne Mini, jak i Pat Moss oraz jej pilotka Ann Wisdom stały się definitywnie bohaterkami w dyscyplinie zdominowanej z jednej strony przez znacznie większe pojazdy, a z drugiej strony całkowicie przez mężczyzn.

Edycję Pat Moss, która dostępna będzie od maja 2022 r. jako 3-drzwiowe MINI Cooper S, 5‑drzwiowe MINI Cooper S i jako MINI John Cooper Works, wyróżniają niekonwencjonalne cechy i stylowe detale. Czterocylindrowe silniki turbo o mocy 131 kW (178 KM) i 170 kW (231 KM) (MINI John Cooper Works) zapewniają porywającą, sportową frajdę z jazdy w codziennym ruchu drogowym. Ekskluzywny design modeli tej edycji nawiązuje zarówno do rajdowej historii brytyjskiej marki premium, jak i do sportowych karier Pat Moss i Ann Wisdom. Zawiera również innowacje produktowe MINI, takie jak dach Multitone.

Pat Moss Edition oferować będzie po raz pierwszy także inny wariant dachu Multitone. Gradient kolorów dachu pojazdu sięga od Chilli Red poprzez Melting Silver po Jet Black.

Dzięki innowacyjnemu procesowi lakierowania w pełni zintegrowanemu z procesem produkcyjnym w fabryce MINI w Oksfordzie po raz pierwszy realizowany będzie drugi wariant kolorystyczny, który będzie można zamawiać od marca 2022 roku. Minimalne odchylenia w kolorystyce spowodowane zmieniającymi się warunkami otoczenia powodują, że każde MINI z dachem Multitone już na etapie produkcji staje się unikatem. W modelach nowej edycji charyzmatyczne lakierowanie dachu oferowane jest w połączeniu z lakierami karoserii w kolorze Pepper White niemetalizowanym lub Midnight Black metalizowanym z czerwonymi lusterkami zewnętrznymi.